Pirmadienį Euro 2020 čempionato aštuntfinalyje tarp Prancūzijos ir Šveicarijos komandų sirgaliai išvydo du nuostabius sugrįžimus į rungtynes bei fantastišką baudinių seriją, tačiau po rungtynių gali džiaugtis tik vienos komandos fanai ir šį kartą tai buvo šveicarai.

Kai Šveicarijos ekipa pirmavo 1:0, Ricardo Rodriguezas stojo mušti 11 metrų baudinį, tačiau Prancūzijos rinktinės vartininkas Hugo Llorisas jį atrėmė, o dar po kelių minučių Karimas Benzema išlygino rezultatą.

Praėjus vos dar porai minučių, tas pats K.Benzema jau išvedė Prancūzijos ekipą į priekį, kuri 74-ą minutę po Paulo Pogba fantastiško smūgio jau pirmavo 3:1.

Šveicarija spaudė Prancūziją, o 81-ą minutę Mbabu iš krašto atliko perdavimą H.Seferovičiui, kuris galva įmušė antrą šveicarų įvartį (2:3). Vos po 9 minučių Mario Gavranovičius greitoje atakoje suklaidino P.Kimpembe bei puikiu smūgiu išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo metu įvarčių pelnyta nebuvo ir komandos mušė baudinius. Penki šveicarai juos atliko idealiai, o štai penktas mušęs prancūzas Kylianas Mbappe buvo ne toks tikslus ir vartininkas Yannas Sommeris jį atrėmė bei išplėšė Šveicarijai istorinį kelialapį į Euro 2020 ketvirtfinalį.

Prancūzijos rinktinės treneris Didieras Deschampsas po rungtynių gynė K.Mbappe už tai, kad jis prisiėmė atsakomybę mušti penktąjį baudinį bei prisiėmė kaltę sau.

„Mes padarėme tai, ką ir turėjome, kad pakreiptume rungtynes į kitą pusę ir pasiektume 3:1 rezultatą. Įprastai mūsų stiprybė yra solidumas, bet tuomet parodėme savo silpnybes ir Šveicarijai leidome sugrįžti. Pralaimėti baudinių seriją visada yra žiauru, darėme ką galėjome, kad tai baigtųsi kitaip. Tai yra futbolas“, – sakė D.Deschampsas.

„K.Mbappe yra neįtikėtinai liūdnas, kaip ir visi žaidėjai, tačiau niekas negali būti nepatenkintas tuo, kad jis prisiėmė atsakomybę mušti penktąjį baudinį. Kai tu prisiimi tokią atsakomybę, tai gali nutikti.

Šioje komandoje yra vienybė ir solidarumas. Aš esu atsakingas, kai viskas einasi blogyn. Aš esu su jais ir jie yra su manimi. Mums reikės laiko apsiprasti su rezultatu“, – pridūrė jis.

Prancūzijos rinktinės gynėjas Raphaelis Varane teigė, kad komanda galėjo įmušti pratęsimo metu.

„Tai yra labai nuviliantis rezultatas. Mes visiškai sumovėme pirmą rungtynių pusę. Sureagavome antroje, tačiau tuomet palikome erdvės ir jie sugrįžo. Baudiniai yra loterija. Galėjome pelnyti įvartį per pridėtą laiką, nes turėjome šansų tai padaryti. Rūbinėje bus ramu, mes sutelksime visą dėmesį į kitus savo tikslus“, – sakė R.Varane.

Prancūzijos rinktinės kapitonas Hugo Llorisas taip pat pažymėjo, kad niekas iš komandos neieškos pasiteisinimų.

„Mes laimime kartu ir pralaimime kartu. Mes visi prisiimame atsakomybę, kad šiame etape mums Europos čempionatas jau baigtas. Nereikia badyti pirštais. Turime susitvarkyti su traumomis, tačiau negalime ieškoti pasiteisinimų. Tai yra varžybos“, – sakė H.Llorisas.