0

Pirmadienio vakarą sužaistos pirmosios EURO 2012 D grupės rungtynės tarp Prancūzijos ir Anglijos rinktinių. Sunkiai prognozuojamame mače progų turėjo abi komandos, ir nors prancūzai kamuolį kontroliavo dažniau bei atliko gerokai daugiau smūgių, varžovės išsiskyrė taikiai 1:1.

Anglijos rinktinė daugiausia žaidė sau būdinga disciplinuota gynyba ir kontraatakomis paremta taktika, tuo tarpu Prancūzijos ekipa stengėsi daugiau kontroliuoti kamuolį, rengti pozcines atakas ir neleisti anglams įsibėgėti laisvuose plotuose.

Rungtynės prasidėjo žvalgyba, o tiek Anglijos, tiek Prancūzijos rinktinės pradėjo žaisti taip, kaip ir tikėtasi: prancūzai daugiausia rengė judrias pozicines atakas, o anglai stengėsi užklupti greitomis kontraatakomis ir kibiai gintis.

Ypač aktyviai mačo pradžioje žaidė Alexas Oxlade-Chamberlainas, Danny Welbeckas ir Ashley Youngas, kurie „mėlyniesiems“ neleido nė akimirkai atsipūsti. Prancūzijos rinktinės gretose išsiskyrė Franckas Ribbery, Mathieu Debuchy ir Karimas Benzema.

Pirmąją realią progą 15 minutę sukūrė anglai, kai į prancūzų baudos aikštelę įkirtęs Jamesas Milneris suklaidino vartininką Hugo Llorisą, tačiau iš aštraus kampo nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus.

Po šio epizodo žaidimas išsilygino ir nieko pavojingo nesukūrė nei viena ekipa.

30 minutę anglai išnaudojo vieną savo stipriųjų pusių - standartines padėtis. Stevenas Gerrardas kamuolį pasiuntė į prancūzų baudos aikštelę, o ten galva tiksliai smūgiavo gynėjas Joleonas Lescottas.

Po įvarčio anglai tarsi įgavo antrą kvėpavimą ir pradėjo dar labiau spausti Laurento Blanco auklėtinius, tačiau tai lėmė padidėjusį pražangų skaičių.

35 minutę prancūzai tuo naudodamiesi uždirbo baudinį, o šio vos nerealizavo galva smūgiavęs Alou Diarra: neįtikėtinai kamuolį vos iš kelių metrų atmušė Anglijos rinktinės vartininkas Joe Hartas.

Pajutę, kad gali įmušti, Prancūzijos rinktinės futbolininkai perėmė iniciatyvą, anglus užspaudė jų baudos aikštelėje ir tiksliai 39 minutę nuo 16 metrų žymos smūgiavo „Manchester City“ saugas Samiras Nasri.

Į pirmojo kėlinio pabaigą prancūzai visiškai perėmė žaidimo kontrolę, o anglai tik atsimušinėjo, tačiau rezultato tai nepakeitė - 1:1.

Antrojo kėlinio pradžioje Anglijos rinktinė praktiškai atsisakė kontraatakų ir pradėjo žaisti daugiau pozicinį žaidimą, tuo tarpu prancūzai savo braižo nekeitė.

Didžiąją antrosios rungtynių pusės dalį vyko aštri kova dėl kamuolio, atsirado nemažai broko perdavinėjant kamuolį.

80 minutę labai pavojingai ore skriejantį kamuolį smūgiavo Yohanas Cabaye, tačiau į Joe Harto vartus skriejančio kamuolio trajektoriją pakeitė J.Lescottas.

Besibaigiant mačui Roy Hodgsonas į aikštę išleido puolėją Jermainą Defoe ir jaunąjį Jordaną Hendersoną, o Anglijos rinktinė grįžo prie sau būdingo gynyba ir kontraatakomis paremto futbolo. Prancūzijos rinktinės futbolininkai savo ruožtu nusprendė vėl „pabandyti laimę“ ir anglus ne kartą užspaudė jų pačių baudos aikštelėje, tačiau netrukus progą vėl sukūrė anglai: 89 minutę dešiniajame prancūzų baudos aikštelės krašte kamuolį gavo Jamesas Milneris, tačiau link centro šio skersuotą kamuolį paskutinę akimirką išmušė Philippas Mexesas.

Per likusias rungtynių minutes abi komandos daugiau laukė mačo pabaigos ir pernelyg daug nerizikavo.

Rezultatas:

Anglija – Prancūzija 1:1

30' [0 - 1] J. Lescottas

34' A. Oxlade-Chamberlain (geltona kortelė)

39' [1 - 1] S. Nasri

Rinktinių sudėtys:

Prancūzijos rinktinė: Hugo Llorisas, Mathieu Debuchy, Phillippe'as Mexesas, Adilas Rami, Patrice'as Evra, Alou Diarra, Yohanas Cabaye, Samiras Nasri, Florentas Malouda, Franckas Ribery, Karimas Benzema.

Anglijos rinktinė: Joe Hartas, Glenas Johnsonas, Johnas Terry's, Joleonas Lescottas, Ashley Cole'as, Jamesas Milneris, Stevenas Gerrardas, Scottas Parkeris, Alexas Oxlade'as Chamberlainas, Ashley Youngas, Danny's Welbeckas.