22
R. Šmitas (nuotr. FIBA)

Fantastiškas latvių žygis pasaulio krepšinio čempionate medalių link nutrūko ketvirtfinalyje. Kovingieji braliukai kovėsi iki galo, bet galiausiai 79:81 nusileido vokiečiams.

22

Skrajojantys latviai mačo pradžioje iškart parodė, kad lengvos kovos vokiečiams nebus. Po D. Bertanio tritaškių jie pirmavo 13:3.

Tiesa, vokiečiai netrukus sumažino skirtumą, bet latviai vis vien po pirmojo kėlinio pirmavo 16:13. Visgi antrajame kėlinyje Vokietijos rinktinė kiek atkuto ir ėmė demonstruoti solidesnį krepšinį.

Ir nors jų lyderis D. Schroderis buvo visiškai tuščias, vokiečiai netrukus išsiveržė priekį. Aikštėje vyko atkakli kova, pirmaujančios komandos vis keitėsi, o ilsėtis rinktinės išėjo Vokietijai esant priekyje 36:34.

Nors latviai ir po pertraukos nesirengė nusileisti varžovams, visgi vokiečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje spurtavo 11:0 ir atitrūko 70:59.

Ir kai jau atrodė, kad Vokietija taip ir nubėgs, nepalaužiamieji latviai vėl buvo arti stebuklo, kai mačo pabaigoje spurtavo 10:2 ir priartėjo per vieną metimą.

Kitoje atakoje latviai apsigynė ir atsiliekant dviem taškais kamuolį savo rankose turėjo D. Bertanis. Latvių žvaigždė aidint sirenai išmetė tritaškį, tačiau šis skriejo pro šalį ir vokiečiai šventė dramatišką pergalę.

Vienas naudingiausių latvių gretose buvo žalgirietis Rolandas Šmitas, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 8 kamuolius ir surinkęs 14 naudingumo balų. Po rungtynių jis sakė, kad ši nesėkmė labai skaudi.

„Skaudi nesėkmė. Mes žaidėme gerą krepšinį, bet pabaigoje pralaimėjome. Toks jau tas sportas. Gal kartais tinkamai nesužaidėme gynyboje, jie pelnė lengvus taškus, nusiėmė kamuolius ir sužaidė geras atkarpas“, – sakė latvis.

Latvija pirmą kartą šalies istorijoje pasiekė pasaulio čempionato ketvirtfinalį ir apskritai tapo mažiausia pagal gyventojų skaičiumi tą padariusia šalimi.

„Tai nuostabus jausmas. Niekada nebuvome žaidę pasaulio krepšinio čempionate. Tačiau atvažiavome, įrodėme, kad galime žaisti ir prieš stipriausias komandas“, – pridūrė R. Šmitas.

Latvius tiek Džakartoje, tiek šiandien jau Maniloje vykusiame ketvirtfinalyje palaikė didelis būrys sirgalių, kurie arenoje buvo itin girdimi.

„Tiek daug sirgalių, visi linksmi ir mėgaujasi“, – sakė R. Šmitas.