102
F. Santosas (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė sužaidė vieną geriausių kėlinių per pastaruosius kelis metus, tačiau tuomet antroje rungtynių pusėje gavo skaudžių pamokų iš Cristiano Ronaldo vedamų Portugalijos futbolininkų. 1:5 skamba kaip sutriuškinimas, tačiau net ir pats portugalų treneris Fenrando Santosas apie lengvą vakarą Vilniuje kalbėti nedrįso.

102

Po pirmosios rungtynių pusės Lietuvos futbolininkai į ilgąją pertrauką buvo palydėti tarsi ką tik iškovoję vieną didžiausių pergalių istorijoje. Tuomet rezultatas švieslentėje buvo 1:1. bet vos po 15 minučių reikalai Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione apsivertė aukštyn kojomis.

C. Ronaldo pelnė antrą, trečią ir ketvirtą savo įvarčius, tapo visų laikų Europos čempionato atrankų rekordininku, o lietuviai aikštę paliko nuleistomis galvomis.

„Pirmojoje pusėje jėgos buvo apylygės, matėme, kaip lietuviai išnaudoja savo ginklus, matėsi, kad lietuviams neblogai sekasi žaisti per vidurį, antroje pusėje perėmėme rungtynių kontrolę, visi matėme, ką išdarinėjo Cristiano Ronaldo, todėl likusi dvikovos dalis nebuvo tokia sudėtinga”, – po pergalės VIlniuje kalbėjo F. Santosas.

– Pirma rungtynių pusė buvo įtempta, o ką pakeitėte antrojoje?

– Matėsi, kad antroje pusėje mes supratome, kaip žaidžia lietuviai, todėl perimti tą rungtynių kontrolę nebuvo taip sunku. Gerai, kad futbolas vyksta du kėlinius, gerai, kad yra ir antra rungtynių pusė.

– Ko gero, buvo pakeitimų ir strategijose?

– Visos dvikovos metu keitėme strategijas, turėjome rasti balansą tarp gynėjų ir puolėjų, galiausiai jį radome.

– Vilniuje įmušėte penkis įvarčius, bet vis tik praleidote. Ką manote apie gynybą?

– Gynybai nėra laiko. Viskas yra labai dinamiška, artimiausios rungtynės jau čia pat, todėl turime žiūrėti į priekį, bet turime galvoti ir apie tai, kaip mušti įvarčius. Beje, labai dėkojame sirgaliams, kurių čia buvo tiek, kiek tikrai nesitikėjome.

– Net tuo metu, kai C. Ronaldo buvo pakeistas, jį palydėjo gausybė aplodismentų iš lietuvių sirgalių. Tai įprasta?

– Tai yra normalu, tai pasaulinio lygio žaidėjas, jis sulaukia audringų reakcijų visuose stadionuose, visose šalyse.