REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Podagra, dažnai vadinama turtuolių liga, smogia iš pasalų ir pasireiškia keliais aiškiais simptomais – juos pajutę nenumokite ranka.

Podagra, dažnai vadinama turtuolių liga, smogia iš pasalų ir pasireiškia keliais aiškiais simptomais – juos pajutę nenumokite ranka.

REKLAMA

Podagra – tai artrito rūšis, kai sąnarių viduje ir aplink juos susidaro šlapimo rūgšties kristalai, sukeliantys staigius stipraus skausmo ir tinimo priepuolius.

Ši liga buvo itin paplitusi Viktorijos laikais, kai turtingi žmonės maitinosi riebiais ir nesveikais maisto produktais, vartojo daug alkoholio, raudonos mėsos ir jūros gėrybių, tačiau ekspertų duomenimis, dabar šia liga dažniausiai serga vyresni nei 30 metų vyrai ir moterys po menopauzės, rašo mirror.co.uk.

Podagros simptomai

Yra keletas podagrą išduodančių simptomų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį:

  • Staigus ir stiprus sąnarių skausmas – dažniausiai didžiojo kojos piršto, bet gali pasireikšti ir kitų pėdų, rankų, riešų, alkūnių ar kelių sąnarių skausmas;
  • Kaistanti, patinusi, paraudusi oda toje vietoje, kur pažeistas sąnarys;
  • Karščiavimas ir šaltkrėtis, lydimas sąnarių skausmo.

Simptomai paprastai trunka nuo penkių iki septynių dienų, o vėliau palengvėja. Sveikatos priežiūros specialistai teigia, kad, jei gydomasi nedelsiant, galima išvengti ilgalaikės žalos sąnariams.

REKLAMA
REKLAMA

Jei skausmas stiprėja, pakilo temperatūra, jaučiate drebulį, pykina arba negalite valgyti, patariama kreiptis į šeimos gydytoją.

Jei simptomai stiprėja, tai gali reikšti, kad sąnario viduje yra infekcija ir jums reikia skubios medicininės pagalbos.

REKLAMA

Podagros negydant, ji gali dažnai kartotis, o daugkartiniai paūmėjimai gali sukelti komplikacijas. Po oda gali susidaryti didelės šlapimo rūgšties kristalų sankaupos, o tai gali baigtis sąnarių pažeidimais ir deformacija.

Ką būtina žinoti apie podagrą?

Podagros paūmėjimą gali lemti vyresnis amžius, vyriška lytis, nutukimas, maisto, kuriame daug purinų, kurie organizme skyla į šlapimo rūgštį, ir alkoholio vartojimas, saldintų, gazuotų gėrimų vartojimas.

Podagros priepuoliai paprastai gydomi nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU). Jei skausmai tęsiasi, gali būti paskirtas kitoks gydymas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau yra keli gyvenimo būdo pokyčiai, kurie gali padėti kovoti su podagra ir sumažinti jos riziką. Ekspertai pataria laikytis sveikos, subalansuotos mitybos, palaikyti sveiką svorį, tačiau vengti alinančių dietų.

Taip pat rekomenduojama sumažinti alkoholio suvartojimą, gerti pakankamai skysčių, reguliariai užsiimti fizine veikla, tačiau stengtis neapkrauti sąnarių ir mesti rūkyti, kad pagerėtų bendra sveikata ir neužkluptų podagros priepuoliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų