13
JAV – Juodkalnija  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Antrąjį grupių etapą pasaulio krepšinio čempionate penktadienį pradėjo ir Lietuvos varžovės. Jau mūsiškių įveikta Juodkalnija metė iššūkį turnyro favoritei Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinei, tačiau paskutinėmis minutėmis nusileido rezultatu 85:73.

13

Rungtynių pradžioje abi komandos žengė koja kojon. Likus kiek daugiau nei 2 min. iki kėlinio pabaigos priekyje buvo Juodkalnijos rinktinė (12:14), tačiau amerikiečiai stengėsi mažinti atstumą. Likus mažiau nei minutėms komandas skyrė vienas taškelis, o po pirmo kėlinio rezultatas buvo JAV naudai (19:18).

Situacija nedaug keitėsi ir antro kėlinio pabaigoje, kai komandas po pirmų metimų vis dar skyrė tas pats vienas taškas (22:21). Likus trims minutėms iki ilgosios pertraukos Juodkalnijos krepšininkams ir vėl pavyko išlyginti rezultatą (31:31). Walkeris Kessleris deda iš viršaus, o po šio epizodo nesportinę ir techninę pražangas užsidirbo Dino Radončičius.

Po Marko Simonovičiaus dėjimo kėlinio pabaigoje Juodkalnija vėl išsiveržė į priekį (37:38).

Trečiajame kėlinyje JAV ir toliau stengėsi atitolti nuo D grupėje antrą vietą užėmusių juodkalniečių, tačiau likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos atotrūkis apsiribojo vienu tašku (52:51).

Prieš ketvirtąjį kėlinį amerikiečiams pavyko išlaikyti kiek didesnę persvarą ir rezultatas liko 61:55.

Prabėgus 3 paskutinio kėlinio minutėms JAV rinktinė vis dar bandė pabėgti, tačiau Juodkalnija tokių progų varžovams daug nesuteikė. Likus kiek daugiau nei minutei amerikiečiams pagaliau pavyko sukurti dviženklę persvarą (79:69).

JAV rinktinė: Anthony Edwardsas 17 (6/11 dvit.), Austinas Reavesas 12, Jarenas Jacksonas 11, Mikalas Bridgesas 10, Tyrese Haliburtonas 10 (6 rez. perd.), Paolo Banchero 8 (4 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 4 (4 atk. kam.).

Juodkalnijos rinktinė: Nikola Vučevičius 18 (7/15 dvit., 15 atk. kam.), Kendrickas Perry 14 (6 rez. perd.), Nikola Ivanovičius 9, Marko Simonovičius 9, Bojanas Dubljevičius 8 (8 atk. kam.), Vladimiras Mihailovičius 5, Dino Radoncičius 4 (10 atk. kam.).