7
Š. Jasikevičius. (nuotr. SCANPIX)

Šarūnas Jasikevičius su „Barcelona“ komanda Eurolygoje iškovojo svarbią pergalę principinių varžovų teritorijoje.

7

Penktadienio vakarą Šaro „Barca“ (11/2) Stambule, stebint 15 tūkst. žiūrovų, po pratęsimo 95:93 palaužė vietos „Anadolu Efes“ (6/7).

Katalonai didžiąją rungtynių dalį vijosi varžovus bei perėmė iniciatyvą ketvirtame kėlinyje, per kurį praleido tik 12 taškų. Pratęsimą svečiai laimėjo 15:13.

„Manau, kad antroje mačo dalyje, ypač ketvirtame kėlinyje, daug geriau gynėmės. Mums pavyko kontroliuoti žaidimą ir priversti varžovus suabejoti savo galimybėmis“, – po rungtynių kalbėjo Š. Jasikevičius.

Barselonos komanda galėjo laimėti ir per pagrindinį rungtynių laiką, tačiau jo pabaigoje išbarstė 5 taškų persvarą.

„Du ar tris kartus pirmavome 5 taškais, bet leidome jiems mesti tritaškius ar prasižengdavome metimo metu. Atrodė, kad jau laimėjome rungtynes, bet tada teko keliauti į pratęsimą. Turėtume žaisti brandžiau ir iki galo atlikti pradėtą darbą. Nes tokios komandos kaip „Anadolu Efes“ daug galimybių jums nesuteiks“, – tvirtino lietuvis.

Šia pergale „Barcelona“ revanšavosi Stambulo klubui už pralaimėjimą praėjusio sezono Eurolygos finale. Tąkart „Anadolu Efes“ buvo stipresni 86:81.

„Anadolu Efes“ treneris Erginas Atamanas penktadienį pratęsimo metu prarado savikontrolę. Turkas išplūdo teisėjus, gavo dvi technines pražangas ir buvo išvarytas iš aikštės.

E. Atamano asistentas Yakupas Sekizkokas tvirtino, kad „Anadolu Efes“ ir „Barcelona“ yra pagrindinės pretendentės vėl žaisti Finalo ketverto turnyre ir intriguodamas pareiškė, kad Stambulo klubas laimės atsakomąsias rungtynes Barselonoje.

Jos Katalonijos sostinėje vyks sausio 13 dieną.