7
„Anadolu Efes“ – „Barcelona“ (nuotr. Euroleague Basketball)

Pergalių seriją Eurolygoje tęsia Barselonos „Barcelona“ (11/2) komanda, kuriai vadovauja Šarūnas Jasikevičius.

7

Katalonai svečiuose po atkaklaus mūšio, pareikalavusio pratęsimo, 95:93 (20:25, 17:22, 25:21, 18:12, 15:13) pranoko Stambulo „Anadolu Efes“ (6/7) ekipą ir pratęsė savo pergalių seriją iki penkių, o turkų laimėtų rungtynių atkarpa baigėsi ties keturiomis paeiliui.

22 minutes rungtyniavęs Rokas Jokubaitis „Barcelona“ ekipai pelnė 9 taškus (2/5 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, padarė 3 klaidas, 3 sykius prasižengė ir surinko 10 naudingumo balų.

Pirmoji rungtynių dalis priklausė aikštės šeimininkams, kurie antrajame ketvirtyje įgijo dviženklį pranašumą (20:31).

Jį sugebėjo išlaikyti iki trečiojo kėlinio (53:64), tačiau tuomet katalonai surengė spurtą 9-0 ir aptirpdė deficitą (62:64).

Išaiškinti nugalėtojui neužteko 40 minučių. Nors likus pusantros minutės, svečiai nutolo 5 taškais (80:75), tačiau čia pat tritaškiu atsakė Vasilije Micičius, abejotiną pražangą gavo Nikola Mirotičius ir rezultatą baudų metimais lygino Shane‘as Larkinas (80:80).

N. Mirotičius turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau dvitaškis buvo labai netaiklus ir teko žaisti pratęsimą.

Jame likus žaisti 3 minutes, svečius patempė Kyle‘as Kuričius, kuris pelnė 7 taškus iš eilės, du baudų metimus pridėjo Brandonas Daviesas ir skirtumas padidėjo iki 7 taškų (91:84). Ne gana to, „Anadolu Efes“ strategas Erginas Atamanas užsidirbo techninę pražangą, tačiau to neužteko. Treneris ir toliau plūdo teisėjus, tad galiausiai buvo išvarytas iš aikštės.

Likus 47 sekundėms, svarbius du taškus su pražanga pelnė R. Jokubaitis ir pridėjo taiklų baudos metimą (94:90). Nors pergalė atrodė arti, lietuvis suklydo išmesdamas kamuolį iš užribio, o turkai iškart smeigė tritaškį (94:93).

Netrukus Sertacas Sanli stojo prie baudų metimo linijos, pataikė pirmąjį ir tyčia prametė antrąjį metimą, o per 2 sekundes šeimininkams išsigelbėti nepavyko – 95:93.

„Barcelona“: Sertacas Sanli 24 (5/6 dvit., 4/5 trit., 2/4 baud.), Nikola Mirotičius 18 (3/3 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Kyle‘as Kuričius 16, Nicolas Laprovittola 14 (8 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 9.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 26 (4/8 dvit., 3/5 trit., 9/11 baud., 10 išpr. praž., 31 n. b.), Adrienas Moermanas 16, Shane‘as Larkinas 14 (6 rez. perd.), Tiboras Pleissas 13, Krunoslavas Simonas 10.