Madrido „Real“ – Atėnų „Panathinaikos“, „Barcelona“ – „Monaco“. Šie Europos krepšinio galiūnai aiškinsis santykius tarpusavyje po pertraukos atsinaujinančiose Eurolygos varžybose.

Turnyro lyderis „Real“ (22 pergalės, 4 pralaimėjimai) yra vienintelis klubas Eurolygoje, kuris namie dar nepatyrė nė vienos nesėkmės – laimėjo visas 13 rungtynių. „Panathinaikos“ (16, 10) su Mariumi Grigoniu užima trečiąją vietą.

Pirmojoje šių komandų dvikovoje Atėnuose 90:78 triumfavo „Real“. M. Grigonis Graikijos ekipai vidutiniškai pelno 10,4 taško, atkovoja po 3 kamuolius, sukaupia 10,3 naudingumo balo. 2025 metų Europos čempionato atrankos turnyre spindėjo „Panathinaikos“ aukštaūgis Konstantinos Mitoglu. Jis rinko po 21 naudingumo balą. Graikija įveikė ir Čekiją, ir Nyderlandus.

Antrojoje pozicijoje esanti „Barcelona“ (18, 8) iki pertraukos Eurolygoje šventė tris pergales iš eilės. Tuo tarpu „Monaco“ (16, 10) dabar laimėjo penkiskart paeiliui ir pakilo į ketvirtąją vietą.

Pirmajame rate Monako krepšininkai sutriuškino varžovus 91:71. R. Jokubaitis Barselonos klubui įmeta po 6 taškus, atlieka 3,3 rezultatyvaus perdavimo. Jo kraityje – 6,5 naudingumo balo. D. Motiejūnas Monako komandoje renka 7,8 taško, 3,1 sugriebto kamuolio, 8,5 balo. 2025 metų Europos pirmenybių atrankoje ispanai sensacingai nusileido ir latviams, ir belgams. Ryškus šios šalies rinktinės lyderis buvo „Barcelona“ gynėjas Dario Brizuela. Jis pelnė po 15 taškų.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahce“ (15, 11) priims Vitorijos „Baskonia“ (14, 12). Tai bus turnyro lentelės kaimynų akistata. Turkijos klubas žengia septintas, o baskų – aštuntas. Pirmojo rato rungtynėse 80:79 nugalėjo „Baskonia“. T. Sedekerskis Vitorijos komandai pelno 9,8 taško, atkovoja 7,2 kamuolio, sukaupia po 16 efektyvumo balų. Europos čempionato atrankos turnyre Turkijos rinktinės lyderiai buvo „Fenerbahce“ krepšininkai Tarikas Biberovičius ir Sertačas Šanli. Jie sukaupė po 18,5 naudingumo balo. Turkai pralaimėjo italams ir nugalėjo islandus.

13-tas besirikiuojantis Kauno „Žalgiris“ (11, 15) savo aikštėje galynėsis su Pirėjo „Olympiacos“ (15, 11), kuris yra šeštas. Abu klubai iki pertraukos nuskynė po tris pergales paeiliui. Pirmojoje tarpusavio dvikovoje 89:72 stipresni buvo Graikijos čempionai. Jų gretose yra ir buvęs žalgirietis Ignas Brazdeikis. Graikijos rinktinei per dvejas Europos pirmenybių atrankos rungtynes natūralizuotas gynėjas Thomasas Walkupas iš „Olympiacos“ rinko net po 27 naudingumo balus. Anksčiau jis atstovavo „Žalgiriui“.

Šią savaitę bus parodytos aštuonerios Eurolygos rungtynės.