Britas Paulas Bonhomme (Didžioji Britanija/„Matador“) nugalėjęs priešpaskutinėse sezono lenktynėse San Diege vėl tapo šių metų „Red Bull Air Race“ pasaulio čempionato lyderiu. Į antrąją vietą nusmuko amerikietis Mike Mangoldą (JAV/„Cobra“), kuris nepaisant 50 tūkst. žiūrovų paramos San Diege pasirodė nesėkmingai ir iš kovos pasitraukė dar ketvirtfinalyje.

P.Bonhomme čempionate pirmavo didžiąją sezono dalį iki praeito mėnesio, kai M.Mangoldas išsiveržė į priekį po pergalės Budapešte. Britas 43-ojo gimtadienio proga pasidovanojo sau svarbią pergalę pagrindinio oponento gimtinėje ir turėdamas 45 taškus yra favoritas nugalėti čempionate.

Finale San Diege P.Bonhomme nugalėjo kitą amerikietį Kirby Chamblissą (JAV/„Red Bull“). Nugalėtojas 17 stulpų trasą įveikė per 1:23.80 min., o K.Chamblissas atsiliko tik 1.11 sekundės. Varžybose dėl trečios vietos britas Nigelas Lambas (Didžioji Britanija/„Breitling“) nugalėjo savo tautietį Steve Jonesą (Didžioji Britanija/„Matador“).

„Aš jaučiausi atsipalaidavęs. Finalas buvo paskutinės dienos lenktynės ir aš stengiausi jas laimėti. Buvau susikaupęs ir stebėjau kokias taktikas naudoja kiti pilotai – tai man labai padėjo“, – išlipęs iš lėktuvo sakė P.Bonhomme.

Posakis, kad „Pietų Kalifornijoje niekada nelyja“ nepasitvirtino ir iki lenktynių pradžios likus kelioms valandoms San Diege stipriai nulijo. Ramiojo vandenyno pakrantėje putęs stiprus vėjas lėktuvų pilotams darbo taip pat nepalengvino.

„Red Bull Air Race“ pilotai išvysto iki 400 km/h greitį ir sklęsdami tik keli metrai virš vandens susiduria 10 G perkrovomis. 10 G perkrovos reiškia, kad piloto kūno svoris tą akimirką padidėja dešimt kartų. Po tokių perkrovų specialiai tam netreniruoti žmonės gali likti luoši visam gyvenimui.

Pietvakarinis San Diego uostas lenktynių dieną buvo kaip niekada gyvybingas. Mėlynas vandens ir dangaus fonas bei išdidžiai išrikiuotas Amerikos laivynas sukūrė oro lenktynėms ypatingą aplinką.

Šių metų „Red Bull Air Race“ čempionas paaiškės paskutiniame etape Perthe (Australija) lapkričio 4 d.

2003 m. į inauguracinį „Red Bull Air Race“ lenktynių etapą Austrijoje buvo pakviestas ir Jurgis Kairys. Lietuvis net laimėjo pirmąjį šių lenktynių raundą, o antrajame liko antras. Daugiau J.Kairys šiose lenktynėse nedalyvavo.