REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
29
Vilnius Pride eitynės 2023 (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienį Latvijos parlamentas (Saeima) priėmė partnerystės įstatymą. Po šios žinios socialiniuose tinkluose pasipylė sveikinimai kaimynams latviams ir kritikos strėlės Lietuvai. Mat likome paskutinė iš trijų Baltijos šalių, nepriėmusi įstatymo pakeitimų dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės.   

29

Ketvirtadienį Latvijos parlamentas (Saeima) priėmė partnerystės įstatymą. Po šios žinios socialiniuose tinkluose pasipylė sveikinimai kaimynams latviams ir kritikos strėlės Lietuvai. Mat likome paskutinė iš trijų Baltijos šalių, nepriėmusi įstatymo pakeitimų dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės.   

REKLAMA

Latvijos parlamento sprendimu džiaugėsi Laisvės partija, kurios atstovai nuolat kelia partnerystės įstatymo Lietuvoje klausimą.

„Latvijos Saeima priėmė partnerystės įstatymą! 

Sveikiname ir tikime, kad Lietuva prisijungs prie Baltijos šalių, siekiant užtikrinti visų šeimų teisinę apsaugą. Mums liko paskutinė – priėmimo stadija. Užtenka trypčioti vietoje“, – socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė partija.

Vienas iš Laisvės partijos steigėjų, parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius taip pat sureagavo į naujienas iš Latvijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Latvijos Saeima ką tik priėmė Partnerystės įstatymą!

53 balsai UŽ, 43 PRIEŠ. 

Įstatymas keliauja Prezidentui pasirašyti“, – rašė jis.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad antradienį T. V. Raskevičius prie Seimo surengė protesto akciją – degino knygas, kuriose aprašomi tos homoseksualių asmenų santykiai. Tai jis padarė iškart po to, kai Seimas antradienį atmetė pataisas, kuriomis siūlyta atsisakyti dabar įstatyme įrašytos nuostatos, kad neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija yra tokia, „kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.

REKLAMA

Ragina nustoti „trypčioti vietoje“

Nustoti „trypčioti vietoje“ ragino ir Lietuvos žmogaus teisių centras.

„Latvijos Saeima ką tik priėmė partnerystės įstatymą. Įstatymas keliauja Prezidentui pasirašyti.

Džiaugiamės Latvijos politikams radus sutarimą, siekiant apsaugoti savo valstybės piliečius. Toks žingsnis rodo, kad Latvijos politikai demonstruoja palaikymą vakarietiškoms vertybėms ne lozungais ar deklaracijomis, bet konkrečiais veiksmais. 

Raginame Lietuvos politikus liautis trypčioti vietoje, kratytis atsakomybės ir pagaliau priimti sprendimus, kurie taip reikalingi Lietuvos žmonėms“, – socialiniuose tinkluose skelbė centras.

REKLAMA
REKLAMA

Latvijos parlamente priimtas partnerystės įstatymas

Latvijos parlamente ketvirtadienį per paskutinį svarstymą priimtas su partnerystės instituto įkūrimu susijusių įstatymų paketas, pasiūlytas teisingumo ministrės Inesės Libinos-Egnerės.

Naujasis teisinis partnerystės institutas galės būti taikomas ir tos pačios lyties asmenims – jie galės įteisinti ir įregistruoti savo santykius. 

Partnerystę Latvijoje bus galima įregistruoti nuo 2024 metų vidurio.

Ketvirtadienį priimtos notariato įstatymo pataisos numato partnerystės sudarymą ir nutraukimą notarine tvarka. Partnerystę galės sudaryti du artimus santykius palaikantys pilnamečiai asmenys, jei nėra kliūčių jos sudarymui, pavyzdžiui, artimos giminystės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal fizinių asmenų registro įstatymo pataisas duomenys apie partnerystės sudarymą ir nutraukimą bus įtraukiami į fizinių asmenų registrą.

Tuo metu Lietuvoje: ginčai dėl LGBT+ neigiamos įtakos nepilnamečiams

Ar informacija apie LGBT+ daro neigiamą įtaką nepilnamečiams? Pagal šiuo metu galiojančius Lietuvos įstatymus – taip. Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska siūlo Seimui išbraukti šią nuostatą iš šalies teisinės bazės, apie tai pasisakę yra jau ir tarptautiniai teismai. Tačiau, kaip ir su visais su LGBT+ bendruomene susijusiais klausimais, taip ir dėl šio Seimo salėje lūžo ne viena ietis.

Antradienį Seimas pateikimo stadijoje atmetė Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo pataisą, pagal kurią siūlyta atsisakyti nuostatos, kad neigiamą poveikį nepilnamečiams darančiai informacijai priskiriama viešoji informacija, kuri „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.

REKLAMA

Už minėtą projektą balsavo 50 Seimo narių, prieš – 56, susilaikė 19 parlamentarų. Parlamentarai nesuteikė galimybės iniciatoriams tobulinti projekto.

Tokios įstatymo pataisos teiktos reaguojant Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Lietuva pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas, susijusias su saviraiškos laisve.

Bylą Strasbūro teisme iškėlė dabar jau mirusi rašytoja Neringa Macatė, kuri ginčijo Lietuvoje sustabdytą jos knygos „Gintarinė širdis“ leidybą. Pasakų rinkinį, kuriame aprašomi tos pačios lyties asmenų santykiai, 2013 metais išleido Lietuvos edukologijos universitetas, tačiau po kelių mėnesių knygos platinimą sustabdė. 

Niekada!!!!!!
Latvių reikalas, kodėl mes juos turim megdziot
gal laisves partija tada tegu dalyvauja ir rinkimuose i Latvijos Saema?:):):) nebus jiem staip geda kaip Lietuvoje:):)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų