Po ilgos pertraukos į baseiną grįžęs Rapšys neturėjo sau lygių sprinto taurėje

papildyta 18.44

Lietuvos plaukimo bendruomenei – ilgai laukta diena. Po užsitęsusios karantininės pertraukos šiandien, antradienį, prasidėjo dvi dienas truksiančios Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) varžybos – LPF Sprinto taurė.

Antradienį ir trečiadienį Vilniaus Fabijoniškių baseine startuos per 260 plaukikų, tarp jų – šalies plaukimo rinktinės nariai, būsimi olimpiečiai ir kandidatai į olimpinę rinktinę. Varžybose išvysime Daną Rapšį, Andrių Šidlauską, Deividą Margevičių, Arijų Pavlidi, Kotryną Teterevkovą, Ugnę Mažutaitytę, Giedrių Titenį ir kitus Lietuvos plaukikus

Pirmąją varžybų dieną pradėjo definistai. Pirmosios į baseiną šoko moterys. Čia 50 m nuotolį greičiausiai įveikė Radvilė Kerševičiūtė. Nugalėtojos laikas – 29,39 sek. Antrą geriausią rezultatą užfiksavo Erika Pasakinskaitė (29,46), trečią – Laura Šliburytė (30,00). Analogiškoje vyrų rungtyje tarp visų plaukimo dalyvių greičiausias buvo Deividas Margevičius (23,38). Antrą vietą iškovojo Arijus Pavlidi (24,76), nuo jo nedaug atsiliko Giedrius Titenis (24,95).

200 m l. stiliumi rungtyje aukso medalį pelnė Marija Rutkauskaitė, distaniją įveikusi per 2 min. 5,25 sek. Sidabras atiteko Patricijai Kondraškaitei (2.09,13), o bronza – Agnei Šeleikaitei (2.11,58).

Prasidėjus vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungčiai visų žvilgsniai nukrypo į ketvirtąjame takelyje plaukusį rinktinės lyderį Daną Rapšį.

D. Rapšys finišavo per 1 min. 42,13 sek. ir gerokai aplenkė kitus plaukimo dalyvius. Sidabrą su nauju šalies vaikinų iki 17 metų rekordu iškovojo Daniil Pancerevas. Jo rekordinis laikas – 1 min. 46,61 sek. (ankstesnis rekordas priklausė Povilui Strazdui – 1 min. 48,96 sek.). Į prizininkų trejetą taip pat pateko Jokūbas Keblys, nuotolį įveikęs per 1 min. 50,63 sek.

Moterų 100 m plaukimo krūtine rungtyje intrigos nebuvo. Čia geriausią rezultatą pademonstravo Kotryna Teterevkova (1.07,64). Antrą vietą užėmė jaunoji Smiltė Plytnykaitė (1.12,27), o trečia vieta atiteko Elzei Bielskutei (1.13,64). Vyrų plaukime į vieną minutę „įplaukė“ du sportininkai. Auksas čia atiteko Andriui Šidlauskui (57,98), o sidabras Giedriui Titeniui (58,68). Bronzą užtikrintai iškovojo Aleksas Savickas (1.01,07). Beje, G. Titeniui tai jau antras šių varžybų medalis.

Antrą LPF Sprinto taurės aukso medalį moterų 200 m kompl. plaukimo rungtyje pelnė Kotryna Teterevkova (2.21,02). Antrą geriausią laiką užfiksavo Gabrielė Burokaitė (2.29,17), o trečią vietą užėmė visai nedaug nuo jos atsilikusi Ieva Evaltaitė (2.29,77). Vyrų rungtyje geriausiai pasirodė Nojus Skirutis (2.04,25), įveikęs du vyresnius varžovus – Povilą Strazdą (2.04,73) ir Eimantą Milių (2.05,56).

Kompleksistus baseine pakeitė nugaristai – moterų 100 m plaukimo nugara rungtyje nugalėjo Ugnė Mažutaitytė (1.01,91). Sidabrą iškovojo Paulina Pekūnaitė (1.03,75), o bronzą pelnė Beata Jakštaitė (1.06,14). Analogišką vyrų rungtį laimėjo Arijus Pavlidi (54,26), pranokęs Eriką Grigaitį (56,92) ir Danielį Kvederį (57,19).

Moterų 200 m peteliške plaukime ryškiai dominavo Erika Pasakinskaitė (2.22,98), aplenkusi auksą 50 m nuotolyje iškovojusią Radvilę Kerševičiūtę (2.29,48) ir trečią vietą užėmusią Vytę Gelažytę (2.32,85). Vyrų rungtyje vėl greičiausias buvo Deividas Margevičius. Nugalėtojo laikas – 1 min. 59,43 sek. Antrą laiką užfiksavo Nojus Skirutis (2.05,17), o trečią – Lukas Liutkevičius (2.15,15).

LPF Sprinto taurėje dalyvausiantys sportininkai išsidalys 3 600 eurų prizinį fondą. Dalis jo atiteks geriausiai vieną pasirinktą plaukimo stilių įvaldžiusiems plaukikams, jeigu 50, 100 ir 200 m nuotoliuose (plaukiant kompleksiniu būdu – 100 ir 200 m) jiems pasiseks surinkti didžiausią Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) reitingo taškų sumą.