Banska Bistricoje (Slovakija) vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje pirmąjį medalį iškovojo Lietuvos rinktinė. 100 m laisvuoju stiliumi rungties finale plaukikė Smiltė Plytnykaitė buvo nepralenkiama ir laimėjo auksą.

Lietuvė finale distanciją įveikė per 55,94 sek. ir pagerino pusfinalio rezultatą (57,17 sek.).

Finale pasiektas rezultatas – sportininkės karjeros rekordas.

„Smiltė finale susitvarkė su jauduliu ir savo emocijomis, ko nepadarė jos pagrindinė konkurentė kroatė Jana Pavalič (56,33). Smiltė pasiekė geriausią karjeros rezultatą ir parodė charakterį.

Labai džiaugiamės. Nors medalis buvo planuotas, bet auksinės prabos nesitikėjome. Tačiau tikslų šiame festivalyje dar turime, todėl gazo neatleisime“, – sakė Lietuvos plaukikų komandos vadovas Kęstutis Steponavičius.

Netrukus po pergalingo finišo S. Plytnykaitė vėl šoko į baseiną, tik šį kartą kartu su Kristupu Trepočka, Kostu Vaičiūnu ir Patricija Geriksonaite dalyvavo mišrioje komandinėje estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi.

Lietuvos komanda distanciją įveikė per 3 min. 38,30 sek. ir nusileidę tik Italijos komandai iškovojo sidabrą.

„Tikri šaunuoliai, tikra komanda. Nors Smiltė buvo išnaudojusi visas jėgas savo finale, bet kolegos sugebėjo kompensuoti. Didžiuojamės“, – sakė K. Stepomavičius

Priminsime, kad S. Plytnykaitė prieš pat olimpinį festivalį buvo pašalinta iš Europos jaunimo olimpinio festivalio rinktinės dėl galimų drausmės pažeidimų.

Vis dėlto kilus diskusijoms iniciatyvos ėmėsi naujasis plaukimo federacijos prezidentas Saulius Binevičius ir plaukikė buvo sugrąžinta į rinktinę.

Antradienį lietuviai iš viso dalyvavo penkiose finalinėse plaukimo varžybose.