Plaukikai tęsia medalių dalybas šalies čempionate Kaune

Kauno „Girstučio“ baseine tęsiasi Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas. Antrąją varžybų dieną išdalyta dar 12 medalių komplektų.

Vakarinė čempionato dalis prasidėjo tylos minute pagerbti Šveicarijos slidinėjimo kurorte tragiškai žuvusio olimpiečio, daugkartinio Lietuvos plaukimo čempiono Nerijaus Beigos sūnų Aleksą. 15-metis, kaip ir tėtis, buvo plaukikas.

Žiniasklaida ketvirtadienį pranešė, kad sniego lavina pirmadienį pasiglemžė trijų žmonių gyvybes, dar vienas asmuo sunkiai sužeistas.

50 m krūtine, moterys

Lietuvos rekordas – 29.16 sek. – Rūta Meilutytė, 2023

2023 m. Lietuvos čempionė – Kotryna Teterevkova – 30.94 sek.

Moterų 50 m plaukimo krūtine rungtyje pirmąjį Lietuvos čempionės titulą savo karjeroje iškovojo Panevėžio „Žemynos“ atstovė Rugilė Abračinskaitė. Panevėžietė distanciją įveikė per 32,45 sek., sėkmingai pasigerino asmeninį rekordą ir vos 0,04 sek. aplenkė sidabrą iškovojusią Smiltę Plytnykaitę (32.49).

Atrankos lyderė Agnė Šeleikaitė finale atplaukė trečia (32.53).

100 m krūtine, vyrai

Lietuvos rekordas – 58.96 sek. – Giedrius Titenis, 2015

2023 m. Lietuvos čempionas – Andrius Šidlauskas – 1:00.01 min.

100 m plaukimo krūtine Lietuvos vyrų čempiono titulą pelnė Adomas Gatulis. Panevėžietis finišavo per 1 min. 3,12 sek. ir pasigerino karjeros rekordą (1:03.93). Antrą vietą užėmė jo komandos draugas Dominykas Šulskis (1:04.71), trečią – vos 0,01 sek. lėčiau sienelę palietęs Jovydas Poškus (1:04.72).

400 m laisvu stiliumi, moterys

Lietuvos rekordas – 4:19.05 min. – Jūratė Ščerbinskaitė, 2014

2023 m. Lietuvos čempionė – Sylvia Statkevičius – 4:24.61 min.

Moterų 400 m laisvu stiliumi rungtyje aukso medalį iškovojo su nauju asmeniniu rekordu finišavusi kaunietė Ieva Visockaitė (4:24.69). Sidabras atiteko Ievai Jurkūnaitei (4:28.52), bronzą pelnė Stela Švenčionytė (4:31.24).

200 m laisvu stiliumi, vyrai

Lietuvos rekordas – 1:44.38 min. – Danas Rapšys, 2019

2023 m. Lietuvos čempionas – Simon Doueihy (LBN) – 1:51.11 min.

Į vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi A finalą pateko net penki Panevėžio „Žemynos“ sportininkai. Čia po atkaklios kovos nugalėtoju tapo karjeros rekordą pranokęs panevėžietis Kristupas Trepočka (1:49.19), aplenkęs pasaulio čempionato finalininkus Tomą Lukminą (1:49.88) ir Roką Jazdauską (1:50.79). Tiek T. Lukminas, tiek R. Jazdauskas neseniai sugrįžo į treniruočių stovyklos Italijos aukštikalnėse.

Ten pat stovyklavo ir Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Džiugas Miškinis ir Tajus Juška. Jie šį savaitgalį (balandžio 5–8 dienomis) dalyvaus plaukimo varžybose Stokholme, Švedijoje.

100 m peteliške, moterys

Lietuvos rekordas – 1:00.54 min. – Beatričė Kanapienytė, 2016

2023 m. Lietuvos čempionė – Kotryna Teterevkova – 1:02.08 min.

Moterų 100 m plaukimo peteliške rungties čempionės titulą iškovojo Sostinės sporto centro atstovė Patricija Kondraškaitė. Nugalėtojos laikas – 1 min. 1,82 sek. – naujas asmeninis rekordas. Sidabrą pelnė Liepa Veronika Borevičiūtė (1:03.86), trečia finišavo Kotryna Paradnikaitė (1:04.52).

50 m peteliške, vyrai

Lietuvos rekordas – 23.58 sek. – Tadas Duškinas, 2019

2023 m. Lietuvos čempionas – Ainis Želionis – 24.94 sek.

50 m plaukimo peteliške A finale stipriausiai pasirodė marijampolietis Nojus Šikorskis. Distanciją jis įveikė per 24,61 sek. ir pasigerino asmeninį rekordą. Antras atplaukė Julius Bačkulis (24.70), trečią vietą užėmė ukrainietis Stanislav Lohvinenko (24.93).

200 m nugara, moterys

Lietuvos rekordas – 2:11.56 min. – Ugnė Mažutaitytė, 2019

2023 m. Lietuvos čempionė – Patricija Geriksonaitė – 2:19.17 min.

Moterų 200 m plaukimo nugara finale antrus metus iš eilės greičiausia buvo šiaulietė Patricija Geriksonaitė. Nuotolį ji nuplaukė per 2 min. 18,85 sek. Antrą vietą užėmusi Emilija Pociūtė buvo taip pat arti dar vieno aukso medalio, kai finišavo per 2 min. 19,04 sek. Bronza šiame plaukime atiteko Augustei Jakštaitei (2:24.00).

50 m nugara, vyrai

Lietuvos rekordas – 25.07 sek. – Mantas Kaušpėdas, 2023

2023 m. Lietuvos čempionas – Mantas Kaušpėdas – 25.68 sek.

50 m plaukimo nugara pagrindiniame vyrų finale nepralenkiamas buvo klaipėdietis Mantas Kaušpėdas. Lietuvos rekordininkas ir 2023 metų čempionas nuotolį įveikė per 25,34 sek. Antras čia finišavo Edvinas Česnakas (26.05), trečias buvo Kajus Stankevičius (26.43).

400 m kompl. būdu, moterys

Lietuvos rekordas – 4:55.85 min. – Kotryna Teterevkova, 2022

2023 m. Lietuvos čempionė – Ieva Nainytė – 5:05.55 min.

Moterų 400 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje šalies čempione taip pat antrus metus iš eilės tapo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Ieva Nainytė. Distanciją ji įveikė su nauju asmeniniu rekordu – per 5 min. 5,20 sek. ir aplenkė Guodą Tručinskaitę (5:06.84) ir Karilę Ališauskaitę (5:11.20).

400 m kompl. būdu, vyrai

Lietuvos rekordas – 4:19.65 min. – Vytautas Janušaitis, 2009

2023 m. Lietuvos čempionas – Nikolass Deicmans (LAT) – 4:38.02 min.

Analogiškame vyrų 400 m plaukimo kompleksiniu būdu finale pergalę išplėšė karjeros rekordą pasigerinęs klaipėdietis Daniil Žučkov (4:35.35). Jis tik 0,10 sek. pranoko Adomą Gatulį (4:35.45). Trečias čia atplaukė Jonas Knašas (4:43.13).

4 × 100 m laisvu stiliumi, moterys

Lietuvos rekordas – 3:44.01 min. – S. Statkevičius / P. Geriksonaitė / M. Romanovskaja / S. Plytnykaitė, 2023

2023 m. Lietuvos čempionės – Sostinės sporto centras – 3:52.17 min.

Antrosios čempionato dalies finalus užbaigė komandinės estafetės 4 × 100 m laisvu stiliumi. Moterų estafetėje pergale džiaugėsi Kauno plaukimo mokyklos atstovės – Marija Romanovskaja, Ieva Visockaitė, Ieva Nainytė ir Ieva Jurkūnaitė. Nugalėtojų laikas – 3 min. 49,96 sek.

Antros finišavo Sostinės sporto centro plaukikės Patricija Kondraškaitė, Elzė Morta Daunoravičiūtė, Barbora Mileišytė ir Smiltė Plytnykaitė – 3 min. 52,06 sek. Bronzos medalius iškovojo antroji Kauno plaukimo mokyklos komanda (Rusnė Vasiliauskaitė, Ūla Adomaitė, Ugnė Pečiulytė ir Patricija Kupstaitė) – 4 min. 2,98 sek.

4 × 100 m laisvu stiliumi, vyrai

Lietuvos rekordas – 3:16.47 min. – V. Janušaitis / P. Viktoravičius / M. Sadauskas / M. Margis, 2009

2023 m. Lietuvos čempionai – Panevėžio „Žemyna“ – 3:24.55 min.

Analogiškoje vyrų estafetėje greičiausi buvo Panevėžio „Žemynos“ plaukikai – Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka, Matas Činga ir Rokas Jazdauskas. Čempionai estafetę įveikė per 3 min. 21,87 sek.

Sidabro medalius čia pelnė Sostinės sporto centro komanda (Kiril Stepanov, Domantas Trota, Matas Kairys ir Michail Trusov) – 3 min, 27.26 sek., o bronza atiteko Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikams – Edvinui Česnakui, Martin Tretjak, Jonui Knašui ir Daniil Žučkov – 3 min. 30,28 sek.

Primename, kad būtent sulig šiomis varžybomis baigsis „LTU Aquatics“ rinktinės atranka į birželį Belgrade vyksiantį Europos plaukimo čempionatą, o taip pat po Lietuvos čempionato bus formuojama ir Europos jaunimo plaukimo čempionato komanda.