21
 „Žalgiris“ – „Maccabi“ (nuotr. Skirmantas Lisauskas / BNS)

Kauno „Žalgiris“ (5/12) ketvirtadienio vakarą sužaidė paskutines Eurolygos pirmojo rato rungtynes, kur namuose susitiko su Tel Avivo „Maccabi“ (10/7). Tiesa, nepaisant sąlyginai geros rungtynių pradžios Kazio Maksvyčio auklėtiniams ir vėl nepavyko išsikapanoti iš pralaimėjimų serijos ir kauniečiai 70:78 (18:16, 15:16, 16:29, 21:17) patyrė jau 6-ąjį pralaimėjimą paeiliui.

21

Pirmieji taškus šiose rungtynėse pelnė svečiai, o jų taškų kraitį atidarė buvęs žalgirietis Joshas Nebo. Kauniečiai pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus beveik dviems pirmojo kėlinio minutėms, kai sėkmingai ataką užbaigė Rolandas Šmitas. Netrukus neįtikėtiną metimą per J. Nebo rankas nuo tritaškio linijos pataikė Edmondas Sumneris, kuris išvedė šeimininkus į priekį (6:5). Panašu, jog pirmasis metimas E. Sumnerį užvedė, kadangi pastarasis netrukus smeigė dar du taiklius tolimus metimus (11:6).

Prasidėjus antrai kėlinio pusei tritaškį pridėjo ir kauniečių kapitonas Edgaras Ulanovas, o žalgiriečiai į priekį išsiveržė jau 6 taškais (14:8). Galiausiai likusį laiką Kazio Maksvyčio auklėtinių puolimas buvo kiek sustojęs, tačiau kėlinį pavyko užbaigti pirmaujant 2 taškais (18:16)

Vos prasidėjus antrajam kėliniui svečiai išlygino rezultatą, tačiau ir toliau savo užsivedimą demonstravo E. Sumneris, kuris pridėjo dar du taškus, o vėliau ir baudos metimą (21:21). Kauniečiai turėjo problemų su kamuolio kovojimu, o beveik įpusėjus antrajam kėliniui svečiai nuo rungtynių pradžios jau buvo atkovoję 19 kamuolių, tuo tarpu K. Maksvyčio auklėtiniai 8.

Įpusėjus kėliniui rezultatas tarp komandų buvo lygus (25:25) ir toliau vyko įtempta kova taškas į tašką. Likus dvi su puse minutės iki kėlinio pabaigos svečių lyderis Lorenzo Brownas užsidirbo nesportinę pražangą prieš Dovydą Giedraitį, o pastarasis baudų metimais išvedė žalgiriečius į priekį (31:29). Paskutinę kėlinio sekundę L. Brownas paleido taiklų tritaškį ir į ilgąją pertrauką komandos iškeliavo jas skiriant vos taškui (33:32).

Trečiąjį ketvirtį taškais atidarė iki tol gana tyliai buvęs Laurynas Birutis, o rezultatas tarp komandų netrukus tapo lygus (35:35). Užsivedimą demonstruoti trečiajame kėlinyje pradėjo J. Nebo, kuris tapo nesustabdomu ir išvedė svečius į priekį (38:43).

Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 4 taškai (44:48), o žalgiriečiai neišnaudojo progos sumažinti savo atsilikimo, kai E. Ulanovas perėmė kamuolį. Kauniečių puolimas sustojo, o svečiai pradėjo didinti savo pranašumą, kol likus dviems minutėms jau pirmavo ant 12 taškų (44:56). Kazio Maksvyčio auklėtiniai keletą kartų suklydo, o svečiai jų klaidas pavertė taškais ir susikrovė jau 17 taškų persvarą (44:61). Netrukus žalgiriečių puolimą mėgino prikelti Keenanas Evansas, kuris pelnė du taškus su pražanga (49:61).

Ketvirtą kėlinį Kazio Maksvyčio auklėtiniai pradėjo itin gera energija ir per pus antros minutės savo atsilikimą sugebėjo numažinti iki 8 taškų (53:61). Areną prikėlė taiklus D. Giedraičio tritaškis, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir svečiai, o komandas vis dar skyrė 10 taškų (56:66). Atgijusi arena atgaivino ir komandos kapitoną, kuris smeigė tolimą metimą ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų.

Nors žalgiriečiai visą likusį laiką sunkiai dirbo ir kovojo, jiems perlaužti varžovų pranašumo nebepavyko.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18 (0/6 trit.), Edmondas Sumneris 14 (3/5 trit.), Edgaras Ulanovas (7 atk. kam.) ir Laurynas Birutis (9 atk. kam.) po 8, Dovydas Giedraitis 7, Rolandas Šmitas 6 (0/3 trit.).

„Maccabi“: Joshas Nebo 22 (6 atk. kam.), Tamiras Blattas 14 (8 rez. per.), Lorenzo Brownas (6 kld.), Bonzie Colsonas ir Romanas Sorkinas (6 atk. kam.) po 11.