Pirmoji pergalė Europos taurėje: „Lietkabelis” tikrame trileryje palaužė vokiečius

Geriausi mačo epizodai

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1/1) pasiekė pirmą pergalę Europos taurėje. Gerai pradėję mačą, bet persvarą išvarstę Nenado Čanako auklėtiniai namie 80:76 (21:19, 23:9, 15:22, 21:26) palaužė Ulmo „Ratiopharm“ (1/1) klubą.

Panevėžio ekipai nepadėjo Željko Šakičius.

Ulmo komanda išsiveržė į priekį po Robino Christeno tritaškio (5:2), o Karimas Jallow didino skirtumą dar labiau – 7:3. Vis tik deficitą tirpdė Vytenis Lipkevičius su Stefanu Peno, o pastarasis vėl įvedė lygybę – 9:9. V.Lipkevičius rezultatą persvėrė, bet perimti iniciatyvos labiau panevėžiečiams niekaip nepavyko. Po Manto Rubštavičiaus baudų „7bet-Lietkabelis“ pirmavo 17:13, bet tu iš eilės Joshua Hawley tritaškiai keitė situaciją – 19:17. Po pirmo ketvirčio šeimininkai turėjo trapią persvarą – 21:19.

Beno Griciūno ir Gyorgy Golomano dueto metimai leido „7bet-Lietkabeliui“ jautis užtikrinčiau (38:27), būtent jie išsiskyrė antrajame kėlinyje kaip panevėžiečių lyderiai. Tritaškį po trijų nesėkmingų bandymų pagaliau pataikė Kristianas Kullamae (41:27), tad gerą atkarpą šeimininkai tęsė. Po dviejų kėlinių Panevėžio ekipa pirmavo 44:28. Panevėžio komanda trumpai laikė kontrolę savo rankose (47:28), nes varžovai netrukus surengė atkarpą 6:0 ir priartėjo. G.Golomanas bei B.Griciūnas toliau rodė gerą žaidimą, tačiau „Ratiopharm“ spurtavo darkart – šįkart 11:0, taip degindama skirtumą iki vos 8 taškų – 45:53.

Likus pusantros minutės Matthew Mobley pridėjo tritaškį (50:57), tik Manto Rubštavičiaus baudos kiek stabilizavo „7bet-Lietkabelio“ situaciją – 59:50. Ulmo komanda toliau artėjo – po R.Christeno metimų atsiliko vos 60:61. Galiausiai jis pats baudomis persvėrė rezultatą – 62:61. Nepaisant skaudus kritimo ant žemės, būtent R.Christenas tempė į priekį „Ratiopharm“ (68:65), vis tik Kristianas Kullamae grąžino persvarą „7bet-Lietkabeliui“ – 70:68.

Metimais keitėsi Nicolas Bretzelis ir K.Kullamae (73:70), o netrukus svarbų metimą pataikė J.Morrisas – 75:70. Liko minutė, N.Bretzelis pataikė dvitaškį, o J.Morrisas prasižengė – Karimas Jellow gavo progą mesti dvi baudas ir jas pataikė – 74:75. Liko 28 sek., Vytenis Lipkevičius smeigė tritaškį (78:74), „Ratiopharm“ prašė pertraukėlės. Gabrielius Maldūnas perėmė kamuolį, o baudomis estas tvirtino pergalę „7bet-Lietkabeliui“ – 80:74.