Pirmąją pergalę Lenkijos vyrų krepšinio pirmenybių rungtynėse iškovojo Tomo Pačėso treniruojamas šalies čempionas Sopoto „Prokom Trefl“ klubas su trimis lietuviais.

„Prokom Trefl“ krepšininkai šeštadienį namuose 80:76 (21:12, 13:17, 25:15, 21:32) įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją Zgoželeco „PGE Turow“ komandą ir sušvelnino finalo serijos iki keturių pergalių rezultatą 1:2.

Pirmuosius du finalo serijos susitikimus Sopoto ekipa išvykoje pralaimėjo 79:82 ir 71:89.

Donatas Slanina nugalėtojams pelnė 9 taškus, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, trissyk suklydo bei kartą prasižengė. Per 34 minutes (34:22) jis pataikė 3 tritaškius iš 7 bei prametė vienintelį dvitaškį.

Rezultatyviau už lietuvį nugalėtojų gretose žaidė tik Milanas Gurovičius (34 tšk.), Jovo Stanojevičius (18 tšk.) bei Igoris Milicičius (11 tšk.).

Beveik 28 minutes (27:47) aikštelėje praleidęs Tomas Masiulis pelnė 2 taškus (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 0/1), po krepšiais atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir 4 sykius suklydo.

Vos 19 sekundžių aikštelėje išbuvęs Simonas Serapinas spėjo blokuoti varžovo metimą.

20 taškų į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė Marko Scekičius, 18 - Davidas Loganas, 15 - Hardingas Nana.

Ketvirtąsias finalo serijos rungtynes Sopote komandos žais sekmadienį.