Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nesulaikė trigubą dublį surinkusio Luka Dončičiaus ir krito olimpinio atrankos turnyro finale prieš Slovėniją 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16).

Tai reiškia, kad pirmą kartą per nepriklausomos šalies istoriją neturėsime nacionalinės komandos vasaros olimpinėse žaidynėse. Slovėnijos krepšininkams tai bus pirmosios žaidynės per šalies istoriją.

L. Dončičius buvo tiesiog fenomenalus – 31 taškas (12/18 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud.), atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 42 naudingumo balus.

Lietuva šiame mače pataikė tik 15/25 baudos metimų ir taip prarado dešimt lengvų taškų.

Lietuva rungtynes pradėjo galingais J. Valančiūno ir D. Sabonio dėjimais, bet netrukus slovėnai pelnė 9 taškus be atsako, o po L. Dončičiaus dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki dviženklio – 18:28.

Vis tik Luka Dončičius sėdo ant suolo ir mūsiškiams pavyko geriau pabaigti pirmą kėlinį, o spurtas tęsėsi ir antrajame – jau lietuviai atsakė „sausa“ atkarpa 12:0 ir išsiveržė į priekį.

22-ejų krepšinio vunderkindas vien per antrą kėlinį pelnė 15 taškų, tačiau įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus – 52:52.

Slovėnija antrą mačo pusę pradėjo trimis tritaškiais iš eilės ir vėl susikrovė kiek solidesnį pranašumą 61:52. Netrukus L. Dončičius pelnė du taškus su pražanga, pridėjo tritaškį ir varžovai vėl turėjo dviženklį pranašumą 71:59.

Lietuviai vėl atsakė savo spurtu ir sumažino skirtumą iki penkių taškų, bet varžovai daug geriau pabaigė ketvirtį ir prieš lemiamą atkarpą pirmavo 11 taškų.

Jeigu slovėnai po pertraukos aptvarkė savo gynybą, tai Lietuvos ši toliau buvo kiaura – kėlinys pralaimėtas 17:28.

Ketvirtą kėlinį Vlatko Čančaras pradėjo penkiais taškais iš eilės ir augino slovėnų sparnus – šie susikrovė rekordinę persvarą 85:69.

Mūsiškiai dar bandė kabintis, bet Luka Dončičius ir kompanija arti neprisileido ir iškovojo bilietą į Tokiją.

Lietuva: M. Kalnietis, J. Valančiūnas ir A. Butkevičius po 14, E. Bendžius 11, M. Grigonis 10, D. Sabonis 9, L. Lekavičius 4, T. Dimša, R. Jokubaitis ir R. Giedraitis po 3.

Slovėnija: L. Dončičius 31, V. Čančaras 18, J. Blažičius 16, M. Tobey 13.