Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė du kėlinius vėlavo į gynybą, bet antroje mačo pusėje parodė visiškai kitokį veidą ir žengė į olimpinio krepšinio atrankos turnyro Kaune finalą.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai pusfinalyje įveikė Lenkiją 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18).

Finale Lietuva susitiks su Slovėnija – jis įvyks sekmadienį, 19.30 val. Šio mūšio laimėtojas ir gaus teisę žaisti Tokijo žaidynėse, kurios startuos jau liepos 23 d.

Šį mačą D. Maskoliūnas pradėjo kiek neįprastu penketu – jame pirmą kartą žaidė Arnas Butkevičius, o priekinę liniją sudarė abu NBA bokštai – Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas.

A.Butkevičiui buvo patikėta lenkų lyderio Mateušo Ponitkos priežiūra ir su tuo jis tvarkėsi labai sėkmingai, o JV ir D. Sabonis buvo ryškiausi žaidėjai aikštėje.

Pastarasis pelnė 17 taškų (7/10 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko du rezultatyvius perdavimus, o J. Valančiūnas pridėjo 15 taškų (7/8 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius. Abu jie surinko po 20 naudingumo balų.

Efektingą Sabonio epizodą prieš Lenkiją žiūrėkite:

Manto Kalniečio sąskaitoje – 14 taškų, Roko Jokubaičio – 13.

Šį kartą D. Maskoliūnas nenaudojo plačios rotacijos – rėmėsi 9 žaidėjais, o Gytis Masiulis ir Tomas Dimša nuo suolo pakilo tik pačią paskutinę mačo minutę. Mindaugas Kuzminskas apskritai nežaidė.

Lietuva energingai startavo ir iš karto šovė į priekį 9:2. Vis tik lenkai nesutriko, pelnė penkis taškus be atsako ir neleido mūsiškiams toliau skrajoti.

Į žaidimą sėkmingai įsitraukė varžovų atsarginiai žaidėjai, o natūralizuotas amerikietis A.J. Slaughteris vien per pirmą mačo pusę surinko 15 taškų. Tai Lenkijai leido ne tik išlikti kovoje, bet net ir pirmauti.

Įpusėjus mačui lietuviai turėjo minimalų pranašumą ir buvo praleidę net 45 taškus.

Vis tik po pertraukos pamatėme visiškai kitokią gynybą – lenkai daugiau nei penkias minutes nepelnė nė taško, per visą kėlinį jų galiausiai surinko vos 6, o tuo pasinaudojusi Lietuva pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą 62:51. Jį dar labiau įtvirtino J. Valančiūno ir D. Sabonio sėkminas žaidimas puolime ir lietuviai užtikrintai triumfavo.

Lietuva: D. Sabonis 17, J. Valančiūnas 15, M. Kalnietis 14, R. Jokubaitis 13, M. Grigonis 10, A. Butkevičius 9, E. Bendžius 8, L. Lekavičius 2, G. Masiulis, R. Giedraitis ir T. Dimša po 0.

Lenkija: A.J. Slaughteris 19, A. Balcerowskis, J. Garbazcas ir M. Ponitka po 10.

***

Beje, TV3 televizija, naujienų portalas tv3.lt, internetinė vaizdo platforma TV3 Play bei naujos kartos televizija Go3 transliuos visas olimpinės atrankos vyrų krepšinio rungtynes – ne tik tas, kuriose pasirodys lietuviai.

Tiek rungtynių metu, tiek ir po jų karščiausios naujienos, interviu su krepšininkais, jų komentarai bei rungtynių analizė atsidurs ir naujienų portalo tv3.lt specialiame polapyje – https://www.tv3.lt/tokyo2020.