• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netekęs Lietuvos pilietybės, prezidento Rolando Pakso rinkimų kampanijos finansuotojas Jurijus Borisovas turės nedelsiant išvykti iš Lietuvos arba gauti Lietuvos vizą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai BNS penktadienį (01.02) sakė vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas.

J. Borisovui pareigūnai yra išsiuntę raštą, kuriame informuojama, kad jis neteko Lietuvos pilietybės ir turi grąžinti Lietuvos pasą. Kadangi tyrimą dėl grasinimų prezidentui atliekanti Generalinė prokuratūra iš J. Borisovo yra paėmusi Lietuvos piliečio ir Rusijos piliečio pasus, J. Borisovas turės grąžinti tapatybės kortelę.

REKLAMA

Ministro V. Bulovo teigimu, jeigu J. Borisovas kreipsis vizos, jis ją gaus. Pasak ministro, vėliau, paaiškėjus naujoms aplinkybėms, viza gali būti anuliuota.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) trečiadienį kreipėsi į Migracijos departamentą prie VRM, prašydamas įtraukti J. Borisovą į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

VSD ėmėsi tokios iniciatyvos po to, kai trečiadienį leidinyje "Valstybės žinios" buvo paskelbtas Konstitucinio Teismo nutarimas, jog R. Pakso dekretas, kuriuo J. Borisovui buvo suteikta Lietuvos pilietybė, prieštarauja Konstitucijai. Įsigalėjus KT sprendimui, J. Borisovas neteko Lietuvos pilietybės.

J. Borisovas anksčiau turėjo Lietuvos pilietybę, bet trumpam buvo jos netekęs, kad gautų Rusijos pilietybę. Lietuvoje sraigtasparnių remonto bendrovę "Avia Baltika" valdantis J. Borisovas aiškino, kad Rusijos pilietybė jam buvo reikalinga dėl verslo reikalų Rusijoje, kur jis taip pat turi sraigtasparnių remonto bendrovę. R. Paksas jam vėl suteikė Lietuvos pilietybę šiemet balandį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Pakso rinkimų kampanijai 1,2 mln. litų oficialiai paaukojusio J. Borisovo atžvilgiu Generalinė prokuratūra dabar atlieka du ikiteisminius tyrimus - dėl grasinimų prezidentui ir prekybos sraigtasparnių detalėmis su terorizmą remiančiu Sudanu.

Dėl J. Borisovo buvimo Lietuvoje Generalinė prokuratūra sprendžia kartu su Migracijos departamentu.

REKLAMA

"Lietuva yra nesuinteresuota, kad nepageidaujamas asmuo ilgai gyventų Lietuvoje", - BNS sakė A. Klimavičius.

Jo teigimu, J. Borisovas buvimas Lietuvoje yra "dienų", "savaičių", bet ne "metų" ar "mėnesių" klausimas.

Jeigu žmogus yra įtraukiamas į nepageidaujamų asmenų sąrašą, jam iš pradžių pasiūloma pačiam išvykti iš Lietuvos. To nepadarius, jis pareigūnų palydimas iki valstybės sienos.

REKLAMA

Pasak Migracijos departamento direktoriaus pavaduotojo Dainiaus Paukštės, paprastai asmeniui suteikiama "pakankamai laiko" palikti Lietuvos teritoriją.

Penktadienį Migracijos departamentas dar nebuvo nusprendęs, ar patenkinti VSD prašymą dėl J. Borisovo įtraukimo į nepageidaujamų asmenų sąrašą

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų