REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaka apie Čipoliną tampa realybe. Mat Lietuvoje jau numatomi paviršinio vandens mokesčiai, nes vandens ištekliai esą yra labai senkantis šaltinis. O kokie dar mokesčiai numatomi Lietuvoje? Kam turėtume ruoštis?

Pasaka apie Čipoliną tampa realybe. Mat Lietuvoje jau numatomi paviršinio vandens mokesčiai, nes vandens ištekliai esą yra labai senkantis šaltinis. O kokie dar mokesčiai numatomi Lietuvoje? Kam turėtume ruoštis?

REKLAMA

Apie tai plačiau domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Mokėsime už lietaus vandenį?

„Reikės mokėti už lietaus vandenį. Lietus, kuris lyja, jis patenka į upes, ežerus ir griovius, ir bus apmokestinamas tas paviršinis vanduo. Tai to dar turbūt nesame turėję“, – aiškino Seimo biudžeto ir finansų komiteto narys Valius Ąžuolas. 

Mokestis paliestų ne visus, bent jau kol kas, o pomidorų ir agurkų augintojus, ūkininkus ir kitus, kurie mokės už upių, ežerų ir kitą paviršinį vandenį, jei sunaudoja šimtą ir daugiau kubinių metrų per parą.

„Tai jei iš upės imi vandenį ir kažkam jį naudoji, laistai, tai už tai reikės susimokėti. Tai turbūt netrukus ir už orą teks mokėti. Tai daržininkystė, kuriai reikalingas vanduo, be jo negali augti, tai tada Lietuvoje jos neliks“, – įsitikinęs Seimo narys V. Ąžuolas. 

REKLAMA
REKLAMA

Valstietis V. Ąžuolas labai pasipiktinęs, nes savo akimis matė ir kitus kol kas po užstale valdančiųjų laikomus naujus mokesčius.

„Eina ir per kitus mokesčius. Kaip pavyzdys, dujų akcizas. Jau dabar matome, kaip drastiškai brangsta dujos. Tai tenais irgi vienoje iš skaidrių buvo paminėta, kad tą akcizą 100 procentų reiktų didinti. Tai negana, kad taip brangsta, tai tada dar ir valstybė prisidės prie to brangimo“, – sakė V. Ąžuolas. 

REKLAMA

Siurprizas dirbantiems individualiai

Finansų ministrė Gintarė Skaistė visiems besipiktinantiems siūlo pasimokyti matematikos ir ekonomikos. Jeigu norime didesnių pensijų, tai reikia naujų arba didesnių mokesčių.

„Tai jeigu mes turime tokius dokumentus, kaip švietimo susitarimas, noras didinti medikams atlyginimus sparčiau negu auga ekonomika, tai natūralu, kad tam reikia ieškoti papildomų mokestinių pajamų šaltinių ir tas bus daroma“, – tikino Finansų ministrė G. Skaistė.

Todėl jau kitais metais daugelio individualios veiklos turėtojų gali laukti siurprizas – didėsiantis gyventojų pajamų mokesčio tarifas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuolatinis melas, kad individuali veikla neva mažiau moka mokesčių. Tai reiktų nustoti meluoti. Tai šiai dienai UAB'ai ir AB'ai gali pasinaudoti reinvestuojama pelno lengvata ir nemokėti jokių mokesčių. Tai kur jie moka mažiau?“, – klausia V. Ąžuolas.

„Individualios veiklos apmokestinimas, taip, bus šiek tiek peržiūrimas, kad atsisakytume to skirtumo tarp įvairių veiklos rūšių, kad visiems mokesčiai būtų pagal tai, kiek jie pajamų surenka“, – tikino G. Skaistė.

Mokesčiai – ir už taršius automobilius, ir už NT 

Kitais metais daugelis mokėsime už taršius automobilius, tam kad Lietuva būtų švaresnė ir keliuose senas griuvenas keistų nauji elektriniai ir mažiau taršūs automobiliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Automobilių mokestis, tai čia toks turbūt jau regionų nepasiturinčių žmonių pribaigimui. Tai kaip pensininkui ar žmogui nuvažiuoti į tą pačią parduotuvę? Tai jis turi todėl, kad neturi, su kuo nuvykti, ir jeigu jam dabar padarys tokį mokestį, kad 20, 30, 40 eurų reikės mokėti kiekvieną mėnesį, tai padarysim tokį skurdą ir taršos tikrai nesumažinsim“, – įsitikinęs V. Ąžuolas. 

„Mes norime paskatinti persėsti į mažiau taršius automobilius ir nereikia spekuliuoti mitais, kad čia už 1000 ar 2000 eurų nenusipirksi (mažiau taršaus automobilio – red. past). Ir bijoti to mokesčio galėtų tik tai tie, kurie iš tikrųjų važinėja eskaladais“, – sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

REKLAMA

Ir vyšnia ant torto yra visuotinis nekilnojamojo turto (NT) mokestis už viską – dvarus, butus, sodybas ir visa kita, kas stovi privačios nuosavybės teise ant lietuviškos žemelės.

„Iš tikrųjų netgi šokiravo, kad yra minčių apmokestinti visą NT. Tai netgi pensininkas gyvenantis savo butelyje turės mokėti už tą butą. Ir vienoje iš lentelių buvo pateikta, kad tas mokestis gali būti nuo 10 iki 100 eurų per metus“, – tikino V. Ąžuolas.

Būsimiems mokesčiams bus laiko pasiruošti

Ministrė G. Skaistė ramina, kad būsimiems mokesčiams duos laiko pasiruošti. Tam, kad nusiramintumėm, susitaikytumėm ir pasitaupytumėm pinigų, kuriuos mokesčių pavidalu atiduosime į biudžetą.

REKLAMA

„Visi kiti mokesčiai turėtų įsigalioti nuo 2023 metų, dar turėsime daug laiko diskusijoms. Kokie konkrečiai pasiūlymai bus pateikti Vyriausybės Seimui, tai matysim turbūt rudens pabaigoje“, – tikino finansų ministė.

Kad ir kaip būtų pikta ir nesmagu, be mokesčių nebūtų nieko. Todėl jei norime didesnių pensijų, algų, geros sveikatos apsaugos, turime už tai susimokėti.

„Palyginti su kai kuriomis kitomis šalimis, pavyzdžiui, PVM mokesčio Lietuva surenka mažiau. Tai pat ir kitų mokesčių irgi surenkama mažiau negu kitose šalyse. Tai manyčiau čia abu tuos dalykus reikėtų efektyvinti, jeigu yra siekis surinkti daugiau pajamų“, – aiškino naujienų portalo tv3.lt verslo naujienų redaktorius Martynas Žilionis.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 val. per TV3 televiziją!

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Ne naujų mokesčių prisigalvoti reikia ir tokių būdų prievartauti žmonės o neisvogti, neissvaistyti ir protingai skirstyti jau mokamus. Gal tada pasibaigs auksinių tualetu ir šaukštų era, kai kiekvienas valdininkas asmeniškai atsakys už savo darbą ir bet kur dėliojamus parasus
Galima imti saulės, mėnulio šviesos mokesčius. Įdomiausias būtų kvailumo mokestis. Vyriausybė ir seimas gerokai pakratytų kišenes.
Lyginate mokesčius, tai lyginkite ir algas , ir išmokas kokias gauna ir visa kita . Lygiuojatės į kitas šalis tik tuom ,kas jums aktualu. Tai viską palyginkite , ir pragyvenimo lygį ir algas , o ne tik mokesčius.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų