Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
O ką patartų gyventojams dėl iš ventiliacijos angų į butą besiveržiančio šalto oro, kadangi per šalčius įsitvirtino aukštas atmosferos slėgis? Visos tos kietosios dalelės dabar ir per ventiliacijos angas veržiasi į butą. Kodėl tiek metų įkyriai ignoruojama tokia "neskani" ir sudėtinga tema? Ieškodami išeities žmonės arba nesąmonių prisidaro, arba permoka už nebūtiną įrangą.
Savaiminės ventiliacijos principas-slėgių skirtumai. Dažniausiai bute būna aukštesnis slėgis nei lauke, dėl to oras iš buto per savaiminės ventiliacijos angą veržiasi lauk. Bet per šalčius neretai nusistovi aukštas atmosferos slėgis ir viskas apsiverčia aukštyn kojomis, nebepadeda nei mikroventiliacijos režimu praverti langai, nepadeda ir į ventiliacijos angą įstatyti ventiliatoriai, gartraukiai, ima rasoti langai. Norint to išvengti, reikia bent jau "atsiversti" langą, kad vėl atsirastų trauka, bet tada šaltis patenka į butą.
Sprendimai, nors ir netobuli, bet yra. Visko čia vis tiek nesurašysiu, bet valstybės institucijos turėtų šviesti žmones ta tema, skatinti tam tikrų nesudėtingų ir pigių (1-2€) vėdinimo įrangos priedų atsiradimą rinkoje, kad kiekvienas nerenovuoto namo daugiabučio gyventojas savo jėgomis galėtų apsisaugoti tiek nuo nepatogumų, tiek nuo pavojų.
P.S Iš akies parašiau, kiek galėtų kainuoti tas paprastutis priedas grotelėms, kurį teko pasigaminti iš medžiagų, kurių yra kiekvienuose namuose. Keista, kad nei lenkai, nei kinai, nei Lietuvos gamintojai nesusiprotėjo pradėti gaminti.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų