Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkas Edgaras Matakas  Mančesteryje vykstančiame pasaulio žmonių su negalia plaukimo čempionate iškovojo ketvirtąją vietą ir liko per plauką nuo medalio. Nuo bronzos lietuvį skyrė vos 0,27 sek.

Visiškai nematančių sportininkų S11 klasėje besivaržantis E. Matakas buvo greičiausias pirmame atrankos plaukime, jis už nugaros paliko visus varžovus. Kaunietis finišą pasiekė per 26.54 sek. Greitesnis už lietuvį atrankoje buvo tik antro plaukimo nugalėtojas japonas Keiichis Kimura, kuris nuotolį įveikė per 26.32 sek.

Vis tik finale lietuvis į priekį praleido dar du plaukikus ir galutinėje įskaitoje liko ketvirtas.

50 m laisvuoju stiliumi besivaržęs E. Matakas distanciją įveikė per 23,36 sek. ir nuo nugalėtoju tapusio Nyderlandų atstovo Rogieris Dorsmanas atsiliko 0,47 sek.

Antroje vietoje liko  Keiichis Kimura (26,05), o trečioje – kinas Dongdongas Hua (26,09).

E. Matako trečiadienį dar laukia startas 100 metrų krūtine rungtyje, o penktadienį paralimpietis dalyvaus 100 metrų laisvu stiliumi varžybose.