Lietuvos krepšinio lygos (LKL) autsaideris Kauno rajono „LSU-Atletas“ (3/20) vos nepateikė sensacijos. Pirmenybių lyderis Vilniaus „Lietuvos rytas“ (13/0) svečiuose tik po reto atkaklumo rungtynių 83:82 (21:27, 14:17, 28:19, 20:19) palaužė Edo Nickaus treniruojamus kauniečius.

Nuo pat pirmųjų akimirkų sąlygas diktuoti ėmė aikštės šeimininkai – Karolis Babkauskas ir Žygimantas Skučas pataikė tris tolimus metimus, o po Tomo Urbono dėjimo su pražanga „LSU-Atleto“ persvara tapo rekordine (16:8).

Minutės pertraukėlės paprašęs Aleksandras Petrovičius savo auklėtiniams negailėjo kritikos ir tai davė naudos – dviejų minutės atkarpą 13:2 laimėjęs „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (19:18). Netrukus rezultatą „LSU-Atleto“ naudai vėl persvėrė T.Urbonas, trečią kartą dėjimu sudrebinęs krepšį, prie jo prisidėjo Aurimas Birgelis bei K.Babkauskas – pasibaigus pirmajam kėliniui aikštės šeimininkai pirmavo 27:21. Antrajame ketvirtyje „LSU-Atletas“ ir toliau išlaikė aukštą rungtynių tempą, tuo tarpu vilniečiai nerado savojo žaidimo. Įspūdingai žaidusio K.Babkausko pastangomis, kuris dar neįpusėjus kėliniui savo sąskaitoje jau turėjo 17 taškų, E.Nickaus auklėtiniai įtikinamai pirmavo (40:29).

Vėliau aikštės šeimininkai pradėjo dažniau klysti ir nepataikyti, tačiau tuo „Lietuvos rytui“ per daug pasinaudoti nepavyko – 35:44. Gedimino Oreliko pelnyti 5 taškai ir Renaldo Seibučio dvitaškis po didžiosios pertraukos priartino sostinės komandą (42:46), tačiau sėkmingą bangą „pagavę“ kauniečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir susigrąžino dviženklį pranašumą (53:42).

A.Petrovičiui nusprendus žaidimą grįsti baudos aikštelėje, J.Palaciosas ir D.Songaila pelnė 12 „Lietuvos ryto“ taškų paeiliui ir vėl ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą (54:58). Sėkmingą svečių atkarpą pratęsė R.Seibutis ir Omaras Cookas – po pastarojo tritaškio Lietuvos vicečempionai po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (59:58). Vis dėlto persvaros iki kėlinio pabaigos išlaikyti nepavyko – prieš paskutinį ketvirtį rezultatas buvo lygus – 63:63. Ketvirtąjį kėlinį aikštės šeimininkai pradėjo spurtu 8:0, tuo tarpu „Lietuvos rytas“ per 5 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško (71:63).

Po A.Petrovičiaus paprašytos minutės pertraukėlės lyderio vaidmens ėmėsi M.Gecevičius, įmetęs 7 taškus iš eilės (70:71). D.Songailą po nepavykusio dėjimo pataisęs R.Seibutis persvėrė rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai, tačiau neilgam – Taurantas Tamošiūnas surengė dvi tikslias atakas paeiliui ir „LSU-Atletas“ vėl priekyje (75:72). Vilniečių situaciją dar labiau pablogino D.Songailai skirta techninė pražanga (72:82). Svečiai nenuleido rankų – M.Gecevičius pataikė iš toli, varžovo klaida pasinaudojęs O.Cookas perėmė kamuolį, o mesdamas tritaškį varžovo pražangą išprovokavo G.Orelikas.

Visus baudų metimus realizavęs puolėjas sušvelnino deficitą, o vos po kelių akimirkų kamuolį perėmęs R.Seibutis likus žaisti 35 sekundes dar labiau sumažino atsilikimą (80:82). Likus 12 sekundžių gynėjas vienu baudos metimu priartino komandą (81:82). Po minutės pertraukėlės lemiamos atakos smaigalyje atsidūrė G.Orelikas – puolėjo taškai likus 3 sekundėms išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį, o Ž.Skučo metimas aidint sirenai skriejo pro šalį – 83:82.

„LSU-Atletas“: Karolis Babkauskas (6/14 tritaškiai, 6 atk. kam., 8 rez. perd.) 22, Tomas Urbonas (8/12 dvitaškiai, 8 atk. kam.) 17, Žygimantas Skučas (12 atk. kam.) 16, Taurantas Tamošiūnas 12, Paulius Malašauskas (11 rez. perd.) 7.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis (9/13 dvitaškiai, 7 atk. kam., 7 rez. perd., 33 naud. bal.) 21, Juanas Palaciosas (8/14 dvitaškiai, 7 atk. kam.) 18, Martynas Gecevičius 17, Gediminas Orelikas ir Darius Songaila po 10.