Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ vėl vargo, bet iškovojo pirmąją pergalę Eurolygos ketvirtfinalyje.

Katalonai namuose 81:78 (13:16, 25:13, 10:19, 18:18, 15:12) po pratęsimo palaužė Sankt Peterburgo „Zenit“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

Kitą savaitę ekipos kelsis į Rusiją. Ten bus žaidžiami du mačai. Pirmąją akistatą Sankt Peterburgo ekipa laimėjo 76:74 – pergalę išplėšė Kevino Pangoso lemiamas dvitaškis.

„Zenit“ priešinasi be dviejų labai svarbių rotacijos žaidėjų – Mateušo Ponitkos ir Artūro Gudaičio. Lietuvis, kaip tvirtino ekipos strategas Xavi Pascualis, gali praleisti visas ketvirtfinalio batalijas.

Antrajame kėlinyje 9 taškų pagalvę susikūrusi „Barcelona“ užtilo po pertraukos. Dar iki lemiamo ketvirčio rezultatas tapo lygus – 48:48.

„Barcos“ pozicijos ketvirtajame kėlinyje atrodė pakankamai tvirtos po Brandono Davieso ir Kyle‘o Kurico taškų – 63:58 likus mažiau nei keturioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos.

Kitoje atakoje emocijų nesutvardė Š. Jasikevičius – strategas gavo techninę pražangą. Tačiau Kevinas Pangosas pataikė tik vieną baudos metimą iš trijų (63:59). „Barca“ užpuolė, bet „Zenit“ atsakė dvitaškiu su pražanga (65:62).

Šeimininkai likusią kėlinio dalį strigo puolime, o K. Pangosas prasidėjus paskutinei minutei meistriškai išprovokavo pražangą – rezultatas lygus (66:66).

Katalonų paskutinė ataka susiklostė nesėkmingai, o tas pats K. Pangosas vėl galėjo išspręsti rungtynes. Kanadiečio metimas tikslo nepasiekė ir ekipos žaidė pratęsimą.

Emocijų netrūko ir per papildomą laiką. Ekipos į paskutinę minutę žengė esant lygiam rezultatui (76:76). „Barceloną“ į priekį išvedė Brandonas Daviesas (77:76).

„Zenit“ prarado kamuolį likus 20 sekundžių, o Adamas Hanga baudos metimais labai sustiprino katalonų viltis (79:76). Šeimininkai surado protingą pražangą, o K. Pangosas neklydo (79:78). Nervų patikrinimą išlaikė ir Cory Higginsas (81:78), o paskutinėje atakoje K. Pangosas prarado kamuolį.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 22, Cory Higginsas 15, Kyle'as Kuricas 9, Nikola Mirotičius 8 taškai.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 23, Willas Thomasas 17, Austinas Hollinsas 12, Tarikas Blackas 9 taškai.