Argentinoje ir Čilėje vykstančio 33-iojo Dakaro ralio penktąjį etapą ketvirtadienį automobilių klasėje laimėjo prancūzas Stephane'as Peterhanselis su BMW. Jis 423 km greičio ruožą įveikė per 4 val. 33 min. 19 sek. ir iškovojo 56-ąją pergalę Dakaro raliuose per savo karjerą.

Antras finišavo Kataro atstovas Nasseras al-Attiyah („Volkswagen“). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 24 sek. Trečias liko nugalėtojo titulą ginantis ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“; +3.15).

Dukart pasaulio automobilių ralio čempionas (1990 ir 1992 m.) Ispanijos lenktynininkas išsaugojo lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje. Į antrąją vietą pakilęs S. Peterhanselis nuo C. Sainzo atsilieka 2 min. 26 sek. Į trečiąją poziciją nukrito N. al Attiyah (+2.33).

Tarp motociklininkų ketvirtadienį nugalėtoju tapo portugalas Paulo Goncalvesas (BMW) - 5 val. 12 min. 23 sek. Antrąją vietą užėmė čilietis Francisco Lopezas („Aprilia“; +2.18), vos sekunde nuo jo atsiliko trečiąją vietą užėmęs belgas (Fransas Verhoevenas (BMW). Varžybų lyderiu išliko ispanas Marcas Coma (KTM). Jis ketvirtadienį finišavo ketvirtas.

Antrąją vietą užima nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Sirilas Deprė (Cyril Despres, KTM; +10.14). Šiam lenktynininkui dėl taisyklių pažeidimo ketvirtojo etapo starto metu buvo skirta 10 min. bauda. Trečias žengia F. Lopesas (+18.32).

Keturračių motociklų klasėje penktąjį etapą laimėjo ir lyderiu tapo argentinietis Alejandro Patronelli („Yamaha“). Sunkvežimių klasėje pergalę iškovojo ir bendrojoje įskaitoje į pirmąją vietą pakilo Rusijos atstovas Firdausas Kabirovas su „Kamaz“.

Ralio, kurį sudaro 13 etapų, dalyviai finišuos sausio 15 dieną Buenos Airėse. Lenktynininkai iš viso turės įveikti daugiau nei 9500 km ilgio trasą.