21
K. Maksvytis.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ šeštadienio vakarą namuose 90:74 Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače pranoko „Šiaulių-7bet“ komandą.

21

Tai buvo antrasis mačas Kaziui Maksvyčiui prie Kauno ekipos vairo.

„Rungtynės nebuvo tokios lengvos, kaip rodo rezultatas, nes persvarą įgijome tik ketvirtajame kėlinyje. Varžovai žaidė tik septyniese, todėl toks ir buvo planas, bet matome, kad jie pavargo tik likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos. Turėjome galimybe pranašumą susikrauti jau anksčiau, bet leidome varžovams priartėti iki 5 taškų.

Šiauliai dominavo baudos aikštelėje ir pelnė 42 taškus iš po krepšio. Tai buvo ir žaidimas nugara, ir antrųjų šansų taškai – šitas faktorius neleido atsiplėšti. Lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, tai tuomet gynėmės neblogai, bet stigo pataikymo, o šiandien buvo atvirkščiai. Puolėme neblogai, bet turėjome problemų gynyboje“, – kalbėjo treneris.

Kiek epizodų buvo rungtynėse, kurie erzino?

Bent du epizodai greitajame puolime, kur tokio lygio komanda kaip „Žalgiris“ turi užbaigti taškais. Tai erzina, bet ėjau čia, žinodamas, kad lengva nebus. Reikės pradėti nuo tokių dalykų ir tikiuosi, kad sezono pabaigoje tokias atakas užbaigsime taškais. –

T.Websteris sužaidė rezultatyviausias rungtynes. Kiek matote jo potencialo?

Jis yra „combo“ gynėjas, kuris turi tvirtą kūną. Stengiamės išnaudoti jo fiziškumą gynyboje. Websteris turi daugiau veržtis arčiau krepšio – jeigu nepavyks pačiam, tuomet kurti situacijas draugams. Per šias dvi rungtynes jis yra vienas iš didžiausią pažangą padariusių rezervinių žaidėjų.

Suteikiate daugiau progų ir J.Strelnieko. Kiek matote galimybių jam žaisti ankstesniu lygiu?

Strelnieką pamenu nuo tų laikų, kai jis su jaunimo rinktine skriaudė lietuvius. Tai yra elitinis puolimo žaidėjas, metikas, elitinis „2 prieš 2“ žaidėjas. Jis nėra fiziškas žaidėjas ar stipriausias gynyboje, bet su jo krepšinio iq mes galime išspausti daugiau. Šiandien buvo teigiamų ženklų, stengiamės sukurti jam daugiau situacijų. Tai gali būti psichologinės problemos, kadangi žaidžia be traumų.

Ar tikrai viskas gerai su J.Strelnieko sveikata?

Jis niekada nebus jėgos žaidėjas. Galbūt gali pridėti kažkiek vikrumo. Manau, kad geras iq jam turėtų padėti gynyboje. Turime suprasti, kad Strelniekas nežais 35 minutes ir turime jį išnaudoti protingai.

Atlikote 30 tolimų metimų. Ar tokį modelį ir įsivaizduojate?

Norėtųsi daugiau balanso ir daugiau dvitaškių. Be abejo, kad turime metančių žmonių. Galbūt nežaisime „Golden State Warriors“ stiliumi, bet bandysime kurtis progas.

Minėjote, kad po 2 savaičių jau turėtų būti korekcijos. Ar ruošiatės pakeisti visus komandos derinius?

Visų pirma, sumažinome jų skaičių. Atsirinkome tuos, kurie atitinka mano filosofiją. Kažkiek pridėsime iš mano bagažo. Turėjome dvi kontaktines treniruotes ir su kiekviena diena jaučiamės geriau. Dabar galėsime skirti dar daugiau laiko treniruotėms ir kažkiek derinių tikrai pridėsime