Iki olimpiniu žaidynių likus vos savaitei, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė stojo į paskutinę repeticiją. Šįkart – prieš Braziliją, busimą varžovę Rio de Žaneire. Deja, tačiau pasiruošimo ciklas baigėsi nesėkme, lietuviai pralaimėjo 64:62 (19:24, 19:12, 12:11, 12:17).

Pirmas kėlinys

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Brazilijos rinktinė. Daug problemų mūsiškiams kėlė aukštaūgis Nene. L. Barbosos tritaškis ir A. Limos dviejų taškų su pražanga šeimininkai buvo priekyje 21:9. Tačiau tada apie save vėl priminė vakar gerai pasirodęs M. Kalnietis, kuris pelnė du taškus su pražanga ir atsilikimą sušvelnino.

Nemalonus vaizdas Lietuvos sirgaliams – Jonui Mačiuliui prakirstas antakis.

Tritaškį įšovė Paulius Jankūnas, du baudos metimus sumeta J. Valančiūnas ir po pirmojo kėlinio Brazilija priekyje 24:19.

Antras kėlinys

Antrąjį kėlinį tritaškiu metimu pradėjo A. Juškevičius, tačiau Marquinhosas pelnė keturis taškus iš eilės.

Likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutes, Marius Grigonis šauna tritaškį paskutinę atakai skirto laiko sekundę. Deja, tačiau tolimu metimu atsakė ir brazilai.

Puiki atkarpa: brazilai klydo, D. Sabonis pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį. (34:35)

Kėlinį tritaškiu užbaigia M. Kalnietis. (36:38)

Lietuva: Mantas Kalnietis 13, Jonas Valančiūnas 6, Domantas Sabonis 5.

Brazilija: Alexas Garcia 10, Marcusas Marquinhos 7.

Trečias kėlinys

Antrąją rungtynių pusę dėjimu iš viršaus pradeda Jonas Valančiūnas, tačiau kitoje atakoje būsimas „žalgirietis“ A. Lima to paties J. Valančiūno gynybą įveikė.

R. Seibutis pakabina kamuolį M. Kuzminskui, kuris pelno du taškus. (40:44)

Hettsheimeris deda iš viršaus (42:44)

Kėlinys buvo labai nerezultatyvus, o po jo Lietuva priekyje 47:50.

Ketvirtas kėlinys

Brazilijos komanda kėlinio pradžioje išlygino ir persvėrė rezultatą, tačiau Paulius Jankūnas jį išlygino.

Hettsheimeris nusiima kamuolį puolime ir pelno taškus. (59:56)

Prasidėjus paskutinei minutei, varžovai kala tritaškį ir didina skirtumą iki 6 taškų.

Keturiais iš eilės taškais atsakė lietuviai.

Neto prameta pirmąjį baudos metimą ir, likus 15 sekundžių, skirtumas – trys taškai.

Baudų metimais brazilai persvarą išsaugojo ir šventė pergalę 64:62.

Brazilijos rinktinė: M. Marquinho 14, R. Neto 11, A. Garcia 11, R. Hettsheimeris 10.

Lietuvos rinktinė: M. Kalnietis 13, J, Valančiūnas 12 (9 atk. kam.), M. Kuzminskas 8.