Geriausiai 2015 metų pasaulio lengvaatlečiais pripažinti dešimtkovininkas iš JAV Ashtonas Eatonas ir Etiopijos vidutinių nuotolių bėgikė Genzebe Dibaba, ketvirtadienį paskelbė tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF).

27-erių metų A. Eatonas Pekine (Kinija) vykusiose planetos pirmenybėse iškovojo aukso medalį dešimtkovės varžybose ir, surinkęs 9045 taškus, tapo pirmuoju dešimtkovininku per pastaruosius trejus metus, kuriam pavyko pagerinti pasaulio rekordą.

A. Eatonas geriausio metų lengvaatlečio rinkimuose aplenkė vienuoliktąjį pasaulio pirmenybių aukso medalį iškovojusį Jamaikos sprinterį Usainą Boltą bei JAV trišuolininką Christianą Taylorą.

24-erių metų Genzebe Dibaba liepos mėnesį Monake 1500 metrų įveikė per 3 minutes 50,07 sekundės ir pagerino dvylikos metų senumo planetos rekordą, o vėliau šioje rungtyje tapo ir pasaulio čempione Pekine, kur taip pat iškovojo bronzą 5000 metrų nuotolyje.

G. Dibaba geriausios metų lengvaatletės rinkimuose aplenkė Olandijos sprinterę Dafnę Schippers bei Lenkijos kūjo metikę Anitą Wlodarczyk.

Geriausių metų lengvaatlečių apdovanojimai įprastai įteikiami Monake vykstančioje iškilmingoje vakaronėje, tačiau šiemet dėl dopingo skandalo ji buvo atšaukta.