REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto savivaldybės vadovų susitikime su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) atstovais buvo pristatytas projektas „Socialinio būsto plėtros spartinimas“, apžvelgtas socialinio būsto finansavimas ir plėtra Lietuvoje nuo 2004 metų, šalies būsto strategija, būsto poreikis, buvo pasiūlyta pakeisti socialinių būstų įsigijimo modelį.

REKLAMA
REKLAMA

„Biudžete numatytų lėšų užtenka tik mažai daliai reikiamų socialinių būstų statybai, todėl šeimų, laukiančių būsto, skaičius auga žymiai sparčiau nei  socialinio būsto plėtra. Dauguma šeimų būsto laukia apie 20 metų“, – Savivaldybės pranešime cituojamas AB „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

REKLAMA

Nekilnojamo turto vystytojai pasiūlė Savivaldybei socialinio būsto plėtrai numatytas lėšas skirti jau pastatytų būstų nuomai.

2009 metais Vilniaus socialinio būsto fondui plėtoti iš valstybės biudžeto skirta 13 mln. litų. Mokant iš karto, įsigyti už šią sumą realiai galima iki 65 butų. Tuo tarpu taikant vystytojų siūlomą 10 metų veiklos nuomą, butus įsigytų apie 560 šeimų ar asmenų. Siūloma veiklos nuomos sutartis būtų sudaroma 1 metams su galimybe ją pratęsti arba nutraukti. Pasibaigus nuomos terminui Savivaldybė galėtų nuomojamą butą išsipirkti – tokiu atveju jau sumokėtos nuomos įmokos būtų įskaitomos į įsigyjamo buto kainą, o tai sumažintų reikiamą įmokėti likusią sumos dalį.

REKLAMA
REKLAMA

Investuotojų paskaičiavimais, socialinio būsto fondą plečiant veiklos nuomos būdu, į naujus butus galėtų įsikelti 8 kartus daugiau šeimų nei būstą statant ar įsigyjant iš karto. Taip būtų mažinama socialinė atskirtis ir įtampa labiausiai pažeidžiamuose visuomenės sluoksniuose, sumažėtų socialinio būsto statybai ir įsigijimui skiriamos lėšos (sumažėtų skolinimosi kaštai).

„Didelė problema – nuomininkai, nemokantys mokesčių. Šiuo metu yra iškelta apie 500 bylų dėl nemokėjimo už šilumą. Daugelio jų – su mažamečiais vaikais ar neįgalius – negalime iškeldinti. Ir toliau mokame jų skolas. Todėl toks būsto įsigijimo modelis tiktų ne visoms šeimoms, laukiančioms gyvenamojo ploto. Galbūt reiktų sudaryti atskirą – mokių šeimų eilę“, – sakė Vilniaus miesto meras Vilius Navickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitame susitikime, vyksiančiame po dviejų savaičių, LNTPA atstovai pateiks detalią informaciją apie siūlomų ir tinkamų socialiniam būstui butų kiekį, dydį, kainas.

Pasak Savivaldybės vadovų, jei projektui bus pritarta, šie investuotojai turėtų konkuruoti Viešųjų pirkimų konkurse su kitais rinkos dalyviais, kurių, kaip manoma, netrūktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų