Slovėnijos (2/0) rinktinė su Luka Dončičiumi Tokijo olimpinėse žaidynėse įsirašė antrąją pergalę. Visų rungtynių metu atotrūkį nuolatos didinę slovėnai ketvirtajame kėlinyje sprogo puolime ir su dvejomis pergalėmis užtikrintai žengė į ketvirtfinalio etapą 116:81 (29:23, 24:18, 27:23, 36:17).

Šios rungtynės išsiskyrė gražia akiai dviejų jaujųjų NBA talentų kova ir savotiškomis taškų lenktynėmis.

„Washington Wizards“ puolėjas Rui Hachimura per 37 min. pelnė 34 taškus (10/22 dvit., 3/6 trit., 5/7 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rez. perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

„Dallas Mavericks“ žvaigždė Dončičius savo ekipai pelnė 25 taškus (6/7 dvit., 2/8 trit., 7/10 baudos), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Trečiojo ketvirčio viduryje Dončičius užsidirbo trečią asmeninę pražangą ir kuriam laikui paliko aikštę. Ketvirtajame kėlinuke ant parketo grįžęs ekipos lyderis sukūrė kelis įspūdingus epizodus puolime, o per kėlinį 36 taškus pelnę slovėnai šventė užtikrintą pergalę.

Į ketvirtfinalį žengs po dvi geriausias trijų grupių komandas bei dar dvi, užimsiančios trečiąsias vietas.

Slovėnija: Luka Dončičius 25, Zoranas Dragičius 24, Vlatko Čančaras 16, Klemenas Prepeličius 12, Jaka Blažičius 10.

Japonija: Rui Hachimura 34, Yuta Watanabe 17, Maoko Hiejima 10, Yuki Togashi 8.

Itin rezultatyvią Dončičiaus ir Hachimuros kovą Tokijuje žiūrėkite rungtynių ištraukoje, esančioje straipsnio pradžioje.