Anglijoje vykusiame paskutiniame - devintajame - pasaulio taurės netrūko išskirtinių pasiekimų. JAV regbininkai pirmą kartą istorijoje laimėjo pasaulio serijos etapą, čempionės taurę pirmą kartą nuo 2006 metų iškovojo Fidžio komanda, o paskutinį tiesioginį kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes iškovojo anglai.

Regbiui-7 tapus olimpine sporto šaka, JAV smarkiai padidėjo finansavimas šiam sportui ir su kiekvienu pasaulio serijos etapu amerikiečių žaidimas vis gerėjo. Galiausiai sezonas vainikuotas įspūdinga pergale Anglijoje, kuomet JAV rinktinė pusfinalyje net 43:12 sutriuškino anglus, o finale lygiai tokiu pačiu stiliumi 45:22 nugalėjo australus. Bendroje pasaulio serijos įskaitoje JAV užėmė šeštąją vietą.

"Tai yra nuostabu. Sveikinu visus 12 vyrukų, kurie kovojo Anglijoje ir 10 žaidėjų, kurie buvo su mumis šiame sezone, o paskutinį turą stebėjo namuose. Žaidėjų atliktas darbas davė fantastiškus rezultatus. Sakiau savo žaidėjams, kad jeigu dirbsite sunkiai, jūs būsite apdovanoti ir jūs suteiksite progą savo šaliai ir savo šeimoms didžiuotis jumis", - sakė JAV komandos treneris Mike'as Friday'us.

Šiame turnyre Anglijoje dar kartą sublizgėjo amerikiečio Carlino Isleso žvaigždė. Greičiausias pasaulio regbininkas savo įspūdingu greičiu vėl be amo paliko tiek varžovus, tiek žiūrovus.

Įspūdingas greičiausio pasaulio regbininko C. Isleso pasirodymas:

Dar daugiau džiaugsmo buvo Fidžio rinktinės stovykloje. Ketvirtfinalyje 19:7 nugalėję artimiausią savo persekiotoją PAR komandą, Fidžio regbininkai užsitikrino pasaulio serijos čempionės titulą. Vėliau Fidžis pusfinalyje pralaimėjo Australijai, o mažajame finale 26:12 įveikė anglus.

"Negaliu žodžiais apibūdinti kaip jaučiuosi. Mes tiesiog visą dėmesį sutelkėme rungtynėms su PAR. Vaikinai buvo labai emocingi ir per pertrauką turėjau juos raminti. Žaidėjai pradėjo šypsotis ir mėgautis žaidimu. Mes laimėjome 29 iš 30 paskutinių mačų, todėl džiaugiuosi, kad mane supa tokia puiki komanda", - kalbėjo Fidžio treneris Benas Ryanas.

Fidžio rinktinė pasaulio serijoje triumfavo antrą kartą istorijoje ir pirmą - nuo 2006 metų. Praėjusių metų čempionė Naujoji Zelandija šiemet liko trečia. Fidžis, PAR ir Naujoji Zelandija jau prieš savaitę turėjo savo kišenėje bilietą į olimpines žaidynes, tuo tarpu Anglijos komanda vietą olimpiadoje užsitikrino tik paskutiniame etape patekusi į ketvirtfinalį. Nors jų persekiotojai australai žaidė finale, bendroje įskaitoje anglų pranašumas buvo per didelis.

Anglų patekimas į olimpines žaidynes turi įtakos ir Lietuvos rinktinei. Kadangi olimpinėse žaidynėse vieta atiteko Didžiajai Britanijai, tai trys galingos rinktinės - Velsas, Anglija ir Škotija - jau nesudarys konkurencijos kovojant dėl vietos olimpinėse žaidynėse Europos „Grand Prix“ varžybose arba olimpiniame atrankos turnyre.

Per dvi dienas Londono "Twickenham" stadione rungtynes stebėjo daugiau nei 116 tūkst. sirgalių.