Paskelbtas geriausių pasaulio baidarių ir kanojų irkluotojų reitingas. Į Tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos (ICF) sudarytą reitingą įtrauktos visos svarbiausios 2023 metais vykusios varžybos – pasaulio čempionatas, Europos čempionatui prilygintos Europos žaidynės, trys pasaulio taurės varžybų etapai ir pasaulio jaunimo čempionatas.

Dviviečių baidarių 500 m rungties pasaulio reitinge 4 vietą užima Lietuvos atstovai Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas. Kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes jau užsitikrinusi Lietuvos pora praėjusiais metais pasaulio čempionate užėmė 7 vietą, Europos žaidynėse finišavo 5 vietoje ir laimėjo pirmąjį pasaulio taurės varžybų etapą. ICF reitinge Lietuvos dvivietė surinko 668 taškus. Pirmoje vietoje – Vokietijos dvivietė, surinkusi 992 taškus. Lietuvius taip pat lenkia Vengrijos ir Australijos atstovai. Iš viso reitinguota 62 valstybių dvivietės baidarės.

Į reitingo dešimtuką patenka ir kita olimpinį kelialapį jau iškovojusi Lietuvos įgula – keturvietė baidarė. 500 m rungties reitinge 6 vietą užimantys Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja praėjusiais metais pasaulio čempionate iškovojo 6 vietą, Europos žaidynėse užėmė 9 vietą ir laimėjo pirmąjį pasaulio taurės varžybų etapą. Lietuvos atstovai surinko 1152 reitingo taškus. Pirmauja 1728 taškus turinti Vengrijos keturvietė. Lietuvius taip pat lenkia Ispanijos, Ukrainos, Danijos ir Vokietijos įgulos. Iš viso reitinguota 36 šalių keturvietės baidarės.

Dviviečių kanojų 500 m distancijos reitinge 11 vietą užima Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas. Lietuvos dvivietė pasaulio čempionate užėmė 13 vietą, Europos žaidynėse iškovojo 7 vietą ir kovą dėl olimpinio kelialapio tęs šiais metais. Lietuviai pernai iškovojo 254 reitingo taškus. Pirmaujančios Lenkijos dvivietės sąskaitoje – 924 taškai. Reitinguotos 44 įgulos.

Į dar du pasaulio reitingo dešimtukus Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai patenka neolimpinėse distancijose.

Vienviečių baidarių 200 m rungties reitinge 4 vietą užima Artūras Seja. Praėjusiais metais A. Seja triumfavo abejose varžybose, kuriose dalyvavo šioje neolimpinėje rungtyje – tapo pasaulio čempionu ir laimėjo pirmąjį pasaulio taurės varžybų etapą. Lietuvis surinko 200 taškų. Reitinge pirmauja per ketverias varžybas 294 taškus surinkęs Sakartvelo baidarininkas Badri Kavelašvilis. 2 vietą užima kaimyninės Latvijos atstovas Robertas Akmenis su 236 taškais.

Vienviečių kanojų 200 m reitinge 5 vietą užima Henrikas Žustautas. Lietuvis iškovojo Europos čempiono vardą Europos žaidynėse bei pateko į pirmojo pasaulio taurės varžybų etapo finalą. H. Žustautas surinko 144 reitingo taškus. Reitingo lyderiu tapo 218 taškų turintis Sakartvelo kanojininkas Zaza Nadiradzė.

ICF reitingai skelbiami du kartus per metus. Pirmą kartą reitingai sudaromi po pasaulio čempionato, antrą kartą po visų pasaulio taurės varžybų etapų. Po Paryžiaus olimpinių žaidynių pasaulio reitingas įgaus daug didesnę svarbą, nes pagal ICF reitingą bus išdalinta dalis kelialapių į 2028 m. Los Andželo olimpines žaidynes.