Poznanėje (Lenkija) tris dienas vyko 16-osios pasaulio plaukimų su pelekais taurės „auksinio finalo“ varžybos.

Auksą iškovojo Lietuvos klubui „Sotalija“ atstovaujantis Ihoris Holdanskyi. Jis jaunimo kategorijos vaikinų 50 m bipelekų rungtyje finišavo per 21.01 sek. ir vos 0.02 sek. aplenkė lenką Radoslawą Grabowskį (21.03). Trečias buvo Austrijos atstovas Mu-Yang Limas (21.06). Toje pačioje rungtyje 9-as buvo Janas Jakubovskij (22.47).

Vaikinų 400 m bipelekų rungtyje I.Holdanskyi buvo 6-as (4:04.53), Germanas Avdevičius – 7-as (4:06.06), o J.Jakubovskij – 8-as (4:06.93).

I.Holdanskyi labai arti medalio buvo 100 m bipelekų rungtyje, kur tarp vaikinų užėmė 4-ą vietą (46.48). Iki bronzos jam trūko vos 0.13 sek.

Vaikinų 50 m plaukimo sulaikius kvėpavimą rungtyje Aleksejus Petrakovas finišavo 6-as (16.77). Jam iki medalio trūko 0.86 sek.

Vyrų 100 m plaukime po vandeniu Tomas Bėrontas buvo 5-as (46.01). Analogiškoje rungtyje tarp vaikinų Dainius Kuprelis finišavo 6-as (42.99).

10-as T.Bėrontas liko 50 m plaukime vandens paviršiumi (20.17).

Vaikinų 100 m plaukime vandens paviršiumi Ignas Reinsonas užėmė 7-ą vietą (41.52), o A.Petrakovas – 8-ą (42.33). Perpus trumpesniame nuotolyje A.Petrakovas buvo 6-as (18.11), I.Reinsonas – 8-as (18.47), D.Kuprelis – 10-as (19.10).

Moterų 100 m bipelekų rungtyje Kamilė Ragimovaitė finišavo 10-a (56.20).

Vaikinų 4x100 m estafetėje plaukiant vandens paviršiumi ketvirti buvo Klaipėdos Gintaro sporto centro plaukikai (A.Petrakovas, D.Kuprelis, J.Jakubovskij ir Robertas Paleckis). Jie finišavo lygiai per 2 min. 55 sek. Iki bronzos mūsiškiams trūko 7.09 sek.

Kitiems lietuviams į pirmuosius 10-ukus patekti nepavyko.