Antradienį Paryžiuje (Prancūzija) vykstančiose IX planetos lengvosios atletikos pirmenybėse išdalinti pirmieji trys medalių komplektai.

Pirmąjį aukso medalį pasaulio čempionatuose iškovojo 31 metų Sidnėjaus (Australija) olimpinių žaidynių nugalėtojas disko metikas Virgilijus Alekna, geriausiu - pirmuoju - bandymu finale įrankį nuskraidinęs 69 m 69 cm.

Per savo karjerą V.Alekna dukart - 1997 ir 2001 metais - yra tapęs pasaulio vicečempionu, o praėjusių metų Europos pirmenybėse iškovojo sidabro medalį. 1998 metais Europos čempionate lietuvis iškovojo bronzos apdovanojimą.

Asmeninis V.Aleknos rekordas - 73 m 88 cm, o geriausias šio sezono rezultatas iki šiol buvo 68 m 95 cm.

Atsilikęs nuo nugalėtojo 68 cm sidabrą iškovojo Europos čempionas bei šio sezono lyderis vengras Robertas Fazekašas (69,01 m), o bronzos apdovanojimas atiteko baltarusiui Vasilijui Kaptiuchui (66,51 m).

Penkis čempionų titulus per prieš tai vykusius šešis pasaulio čempionatus iškovojęs ir nugalėtojo titulą ginęs vokietis Larsas Riedelis (Larsas Rydelis) liko be apdovanojimo - 66,28 m.:

1. Virgilijus Alekna (Lietuva) 69.69 m2. Robert Fazekas (Vengrija) 69.013. Vasiliy Kaptyukh (Baltarusija) 66.514. Lars Riedel (Vokietija) 66.285. Michael Mollenbeck (Vokietija) 66.236. Frantz Kruger (Pietų Afrika) 65.26

Trečią kartą pasaulio čempionės titulą 800 m moterų bėgime iškovojo Mozambiko vidutinių nuotolių bėgikė Maria Mutola (Marija Mutola).

M.Mutola distanciją įveikė per 1 min. 59,89 sek. ir finišo spurtu 0,29 sek. aplenkė britę Kelly Holmes bei 0,4 sek. rusę Nataliją Chruščeliova.

Pirmąjį pasaulio čempionės titulą M.Mutola iškovojo dar 1993 metais, po to 1997 ir 1999 buvo apdovanota sidabro medaliais ir prieš dvejus metus Edmontone vėl tapo pasaulio čempione:

1. Maria Mutola (Mozambikas) 1 min. 59.89 sek.2. Kelly Holmes (D.Britanija) 2:00.183. Natalya Khrushchelyova (Rusija) 2:00.294. Amina Ait Hammou (Marokas) 2:01.095. Claudia Gesell (Vokietija) 2:01.846. Diane Cummins (Kanada) 2:02.48

Moterų trišuolio rungtyje pasaulio čempionės titulą apgynė rusė Tatjana Lebedeva, nušokusi 15,18 m.

Sidabro medalį, kaip ir prieš dvejus metus iškovojo Afrikos rekordą pagerinusi Francois Mbango Etone (Fransua Mbango Etone, 15,05 m) iš Kamerūno, o bronzos medaliu džiaugėsi šalies rekordą pagerinusi italė Magdelin Martinez (14,90 m):

1. Tatyana Lebedeva (Rusija) 15.18 m2. Francoise Mbango Etone (Kamerūnas) 15.053. Magdelin Martinez (Italija) 14.904. Anna Pyatykh (Rusija) 14.725. Mabel Gay (Kuba) 14.526. Barbara Lah (Italija) 14.38

Antradienį sportininkai dar dalinsis medalius vyrų 3000 m kliūtinio ir 400 m bėgimo rungtyse.