Trečiadienį (08.27) Prancūzijoje vykstančiame IX Pasaulio lengvosios atletikos čempionate paskutinius penktosios dienos aukso medalius iškovojo meksikietė ir amerikietis.

Meksikietė Ana Guevara tapo pasaulio čempione 400 m bėgimo distancijoje.

26 metų šio sezono favoritė, kuri prieš dvejus metus Kanadoje buvo tik trečia, nuotolį įveikė per 48,89 sek. ir, pagerinusi geriausią sezono rezultatą pasaulyje, 0,54 sek. aplenkė antrame čempionate iš eilės sidabrą iškovojusią Lorraine Fenton iš Jamaikos.

Čempionės titulą ginusi Amy Mbacke Thiam iš Senegalo šįsyk tenkinosi bronza:

1. Ana Guevara (Meksika) 48.89 sek.2. Lorraine Fenton (Jamaika) 49.433. Amy Mbacke Thiam (Senegalas) 49.954. Natalya Nazarova (Rusija) 49.985. Tonique Williams (Bahamų salos) 50.386. Olesya Zykina (Rusija) 50.59

Dvi dienas vykusiose vyrų dešimtkovės varžybose čempionu tapo amerikietis Tomas Pappas.

Tapęs lyderiu po aštuntosios rungties, T.Pappas surinko 8750 taškų ir 116 taškų aplenkė sidabrą iškovojusį sezono favoritą ir pasaulio rekordininką čeką Romaną Seberle.

Siurprizą pateikęs daugiakovininkas iš Kazachstano Dmitrijus Karpovas užėmė trečiąją vietą, be medalio palikęs paskutinių trijų čempionatų nugalėtoją čeką Tomą Dvoržaką:

1. Tom Pappas (JAV) 8,750 tšk.2. Roman Sebrle (Čekija) 8,6343. Dmitry Karpov (Kazachstanas) 8,3744. Tomas Dvorak (Čekija) 8,2425. Laurent Hernu (Prancūzija) 8,2186. Lev Lobodin (Rusija) 8,198

Ketvirtadienį lengvaatlečiai išsidalins keturis medalių komplektus.