Trečiadienį Tamperėje (Suomija) ir Rygoje (Latvija) tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionatas, kurio B grupėje antrą pergalę iš eilės iškovojo Latvijos ledo ritulininkai.

Savų sirgalių palaikomi latviai 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) nugalėjo turnyrinės lentelės kaimynę Norvegiją bei bent jau trumpam pakilo į ketvirtą B grupės vietą.

Jeigu pirmajame kėlinyje komandos pasižymėjo tik baudos minutėmis – latviai taisykles pažeidė 4 kartus, norvegai – 2 – tai antrojo kėlinio pradžioje Latvijos rinktinė pelnė du greitus įvarčius.

Pačioje kėlinio pradžioje norvegas Thomas Bergas-Paulsenas sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o daugumą išnaudojo Rodrigo Abols (23:14), o vos po 39 sekundžių Toms Andersons (23:53) padidino latvių persvarą iki dviejų – 2:0.

Antrajame kėlinyje latvių pranašumą iki minimalaus sumažinti sugebėjo Ludvigas Hoffas (34:20).

Įdomu tai, kad antrame kėlinyje latviai atliko 17 smūgių į vartus, tuo tarpu norvegai – vos 1.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti 2 minutėms latviai pažeidė taisykles ir liko rungtyniauti mažumoje, o negana to, norvegai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau išlyginamojo įvarčio taip ir nesugebėjo pelnyti ir latviai džiaugėsi labai svarbia pergale.

Latviai atliko 32 smūgius į vartus, tuo tarpu norvegai – 21.

Latviai per ketverias čempionato rungtynes iškovojo 5 taškus ir dabar lenkia Slovakiją (4 tšk.), Norvegiją (4 tšk.) Kazachstaną (2 tšk.) ir Slovėniją (0 tšk.), tačiau šios komandos, išskyrus norvegus, yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Iki grupių etapo pabaigos latviai dar žais su Slovėnija, Kazachstanu ir Šveicarija. Į kitą etapą papuola po keturias geriausias kiekvienos grupės komandas, o į IA divizioną iškrenta po vieną paskutinę grupių komandą.

A grupės rungtynėse Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) nugalėjo Austrijos ekipą.

Pirmasis įvartis į vartus krito tik antrajame kėlinyje, kai pasižymėjo amerikietis Rocco Grimaldi (27:16). Nors Thomas Rafflas (37:23) dar sugebėjo išlyginti rezultatą (1:1), tačiau vėliau amerikiečiai įjungė aukštesnę pavarą ir po Carterio Mazuro (38:20), Lane‘o Hutsono (43:23) bei Nicko Perbixo (57:27) įvarčių jų persvara nebekėlė abejonių.

Amerikiečiai atliko 31 smūgį į vartus, tuo tarpu austrai – 19.