Sekmadienį Sekmadienį Tamperėje (Suomija) ir Rygoje (Latvija) tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionatas, kurio A grupėje pergales iškovojo Danija ir Švedija. Danai po pratęsimo 4:3 (2:0, 1:3, 0:0, 1:0) palaužė Prancūzijos rinktinę.

Danijos ekipa į priekį išsiveržė pirmame kėlinyje, kai po įvartį pelnė Nikolajus Ehlersas (8:27) ir Mikkelis Boedkeris (18:03).

Nors antrojo kėlinio pradžioje Guillaume‘ui Leclercui (25:48) ir Anthony Rechui (28:29) pavyko išlyginti rezultatą (2:2), tačiau labai greitai Nickas Olesenas (30:34) dar kartą išvedė danus į priekį. Prieš pat kėlinio pabaigą lygybę ir vėl atstaė Justinas Addamo (39:31).

Pergalingą įvartį pratęsimo metu pelnė Patrickas Russellas (61:43).

Danija atliko 21 smūgį į vartus, tuo tarpu prancūzai – 26.

Kitose A grupės rungtynėse Švedija 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) sutriuškino Austriją.

Po įvartį švedams pelnė Paras Lindholmas (3:43), Marcusas Sorensenas (26:04), Patrikas Nemethas (38:16), Leo Carlssonas (51:18) ir Dennisas Everbergas (53:42).

Švedija atliko 32 smūgius į vartus, tuo tarpu Austrija – 18.

Po dviejų turų A grupėje po 6 taškus turi JAV ir Švedijos rinktinės, 5 taškus – Danija, po 3 – Prancūzija ir Suomija, 1 – Austrija, o taškų nėra iškovojusios Vokietijos ir Vengrijos rinktinės.

Tuo tarpu B grupėje po pergalę iškovojo Šveicarijos ir Čekijos rinktinės.

Šveicarai 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) nugalėjo Norvegijos komandą ir iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų.

Po įvartį šveicarams pelnė Dario Simionas (8:13), Andrea Glauseris (19:28) ir Nino Niederreiteris (57:46).

Šveicarija atliko 26 smūgius į vartus, tuo tarpu norvegai – 14.

Kitose rungtynėse čekai 5:1 (2:0, 0:1, 3:0) nugalėjo Kazachstaną.

Pirmajame kėlinyje po įvartį čekams pelnė Jakubas Zborilas (8:48) ir Dominikas Kubalikas (15:25), o antrame kėlinyje Kazachstano deficitą sumažino Maximas Muchametovas (31:18).

Visgi intriga šiose rungtynėse sunaikinta buvo trečiojo kėlinio pradžioje, kai čekams po įvartį pelnė Lukas Sedlakas (41:06) ir Janas Kostalekas (45:46), o baigiantis rungtynėms antrąjį savo įvartį pelnė D.Kubalikas (58:59).

Čekai atliko 43 smūgius į vartus, tuo tarpu Kazachstano rinktinė smūgiavo 15 kartų.