10
Dramblio Kaulo Krantas – Iranas  (nuotr. FIBA)

Pergalę pasaulio čempionate iškovojo Dramblio Kaulo Kranto komanda. Ji po įtemptos kovos nugalėjo 71:69 Irano krepšininkus.

10

Dramatišką pergalę Pasaulio taurės G grupėje pasiekė Dramblio Kaulo Kranto (1/1) komanda, kuri 71:69 (15:20, 22:15, 17:21, 17:13) palaužė Irano (0/2) krepšininkus ir sužlugdė jų šansus patekti į kitą etapą. Pirmoje dvikovos dalyje abi komandos pasidalino po laimėtą ketvirtį: po pirmųjų dešimties žaidimo minučių Iranas pirmavo 20:15, bet Dramblio Kaulo Krantas geriau sužaidė antrąją atkarpą ir įpusėjus dvikovai buvo priekyje – 37:35.

Po didžiosios pertraukos Afrikos atstovai buvo truktelėję į priekį (51:44), bet per likusį laiką iraniečiai laimėjo atkarpą 12:3 ir po trijų kėlinių pirmavo 56:54. Ketvirtajame ketvirtyje prabėgus 3 minutėms Iranas turėjo 4 taškų atsargą (63:59), bet krito į gilią duobę ir 5 minutes nesugebėjo pasižymėti, o afrikiečiai į tai atsakė atkarpa 7:0 – 66:63.

Lemiamu metu iraniečiai pagaliau pataikė (66:66), o po varžovų tikslios atakos, sugebėjo atsakyti baudų metimu – 67:68. Dar kartą pavykus apsiginti, Irano rinktinei du taškus iš po krepšio pataikė Arslanas Kazemi (69:68), palikdamas oponentams 13 sekundžių.

Lemiamos atakos metu Solo Diabate veržėsi krepšio link ir gavo bloką, bet teisėjai užfiksavo pražangą. Su tuo nesutikę iraniečiai ėmė emocingai reaguoti, todėl gavo techninę pražangą – S.Diabate sumetė tris baudas – 71:69. Iranas turėjo 6 sekundes ir per jas taškais nepasižymėjo – Behnamo Yakhchali sudėtingas tritaškis skriejo pro šalį.

Dramblio Kaulo Krantas: Nisre Zouzoua 17 (3/9 tritaškiai), Amadou Sidibe (5 atk. kam.) ir Maxence‘as Dadietas po 10, Solo Diabate 9.

Iranas: Behnamas Yakhchali 19 (5/13 tritaškiai, 5 atk. kam.), Mohammadas Amini 15, Hamedas Haddadis 9 (8 atk. kam.).

Visas pasaulio čempionato rungtynes galite stebėti „Go3“ televizijoje. Lietuvos rintinės ir kitas įdomiausias rungtynes transliuoja naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija.

Pirmadienį nuo 15:40 val. Lietuvos laiku kviečiame stebėti JAV ir Graikijos rinktinių transliaciją.