Penktadienį prasidėjo ilgai lauktas 2023 m. pasaulio krepšinio čempionatas. Į vieną pirmųjų kovų Japonijoje stoję australai rezultatu 98:72 nesunkiai įveikė Suomijos krepšininkus.

Mačą geriau pradėjo suomiai, o antrame kėlinyje buvo susikrovę net 8 taškų persvarą, tačiau po pertraukos situacija pradėjo keistis.

Visgi tuomet australai įjungė kitą pavarą: suaktyvino gynybą, surengė įspūdingą spurtą 42:22 ir po trijų kėlinių turėjo 16 taškų persvarą (70:54).

Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu: australai toliau dominavo ir nužygiavo į triuškinančią pergalę.

Į pergalę australus vedė šalia istorinio trigubo dublio buvęs Joshas Giddey. 20-metis per 25 minutes surinko 14 taškų (4/8 dvit., 0/2 trit., 6/7 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 21 naudingumo balą.

Suomijos rinktinė: Lauri Markkanenas 19 (6/10 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Sasu Salinas 13 (4/8 trit.), Mikaelas Jantunenas 8 (5 atk. kam.), Alexanderas Madsenas 8, Elias Valtonenas 7, Olivieras Nkamhoua 6, Alexas Murphy 4.

Australijos rinktinė: Patty Millsas 25 (9/14 dvit., 8 atk. kam.), Joshas Giddey 14 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Joe Inglesas 13 (4 atk. kam.), Dante Exumas 10, Xavieras Cooksas 9, Duopas Reathas 8 (5 atk. kam.), Jackas White 7.