Valensijoje sekmadienį baigėsi 2008 metų pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Jame dalyvavo net 159 šalių atstovai. Tai - tokių čempionatų rekordas.

Iki šiol dalyvių skaičiaus rekordas priklausė Vengrijos sostinei Budapeštui, į kurį 2004 metais buvo susirinkę atletai iš 139 šalių. Prieš 2 metus Maskvoje varžėsi 129 valstybių sportininkai. Pirmajame pasaulio uždarų patalpų čempionate 1985 metais Paryžiuje dalyvavo 69 šalių atstovai.

Daugiausiai medalių laimėjo JAV

Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos atstovai išdidžiai tvirtina, kad uždarų patalpų pasaulio čempionatas yra trečias pagal masiškumą sporto renginys planetoje. Daugiau šalių atstovų surenka tik olimpinės žaidynės ir tradicinis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas.

Lietuvą šiemet pasaulio čempionate atstovavo daugiakovininkė Austra Skujytė (penkiakovė) ir sprinterė Lina Grinčikaitė (60 m bėgimas). A. Skujytė tarp 8 sportininkių užėmė 5-ąją vietą, nors varžybose nedalyvavo nenugalimoji švedė Carolina Kluft. L. Grinčikaitė liko 21-a.

A. Skujytės rezultato užteko, kad Lietuva rezultatų lentelėje su Olandija ir Slovakija pasidalintų 45-ąją vietą. Ši lentelė sudaroma sumuojant visų šalių atstovų užimtas vietas pirmuosiuose aštuntukuose. Tarp 8 geriausiųjų visose rungtyse patekti pavyko 50 šalių sportininkams.

REZULTATŲ LENTELĖ

Daugiausiai medalių Valensijoje iškovojo JAV rinktinė - 13 (5 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos). Vienu sidabro medaliu nuo jos atsiliko Rusijos ekipa. Trečiąją vietą užėmė Etiopija, iškovojusi 3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos apdovanojimus. Iš viso medalius laimėjo 36 šalių sportininkai.

MEDALIŲ LENTELĖ

Čilės himnas kiniečio garbei

Nepasieita pasaulio čempionate ir be kuriozų. Bene didžiausias nesusipratimas įvyko per vyrų 60 m barjerinio bėgimo nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją. Aukso medalio laimėtojo kino Liu Xiango garbei per klaidą buvo paleistas ne jo šalies, o Čilės, himnas. Sportininkas išaiškino organizatoriams jų klaidą ir po 10 min. ceremonija buvo pakartota jau su teisingu himnu.

Po dopingo - sidabro medalis

Didelio atgarsio sulaukė ir vyrų sprinto varžybos. Mat per jas sidabro medalį iškovojo britas Dwainas Chambersas, sugrįžęs į sportą po 2 metų diskvalifikacijos dėl dopingo vartojimo. Anglas 60 m įveikė per 6,54 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. Aukso medalis atiteko nigeriečiui Olusojai Fasubai (6,51).

30-metis D. Chambersas pripažino, kad varžybos Valensijoje buvo svarbiausias jo sezono startas. Prieš 3 metus Didžiosios Britanijos olimpinis komitetas sprinterį diskvalifikavo iki gyvenimo galo, tačiau vėliau bausmė buvo sušvelninta. Nepaisant to, D. Chambersas tikrai nedalyvaus Pekino olimpinėse žaidynėse.

Nenorėjo jo britai siųsti ir į Valensiją, nors D. Chambersas laimėjo šalies uždarų patalpų čempionatą. Dopingu susitepusiam sportininkui pavyko gauti vietą pasaulio čempionate tik tuomet, kai ėmė grasinti federacijai teismu.

„Valnesija buvo mano Pekinas. Atidaviau visas jėgas“, - po varžybų kalbėjo bėgikas.

Dopingas D. Chambersui kerta labai skaudžiai. Mat jo į varžybas nekviečia ir komercinių turnyrų rengėjai. „Nekviesime tokių sportininkų. Jie per daug bloga padarė sportui“, - taip kalbėjo 51 varžybas, tarp jų ir „Aukso lygą“, vienijančios „Euromeetings“ prezidentas Rajne Soderbergas.