Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Kas tie Centriniai Bankai? Kam is tikrųjų jų reikia laisvojoj rinkoj? Pasidomėkite, pvz, JAV Fed istorija. Jis prieš 80-90 metu sukurtas turtingiausių Wall Street bankininkų - Rokfelerių ir Morganų - bendra iniciatyva, nors jie vieni kitų nemėgo. Ir žinoma, jis sukurtas pirmiausia jų pačių naudai - kad jiems visa laiką būtų kur pigiai pasiskolinti. Visuomeninis interesas yra devinto vaiko vietoj - gražu politikuoti, kad su tokiu Centriniu Banku eiliniai bankai gali būti dažnai išgelbėti nuo jų pačių krizių; bet iš tikrųjų visa tai reiškia, kad bankai gali daryti bet kokias nesamones, ir jiems bus atleista visuomenės saskaita - nes leisti jiems žlugti būtų blogiau pačiai visuomenei. Labai patogu bankininkų ir investuotojų klasei! Taip ir iki šiol - Fed politika ir veiksmai sukuria vos ne kiekvieną visuotinę krizę, bet didžiausieji Wall Street veikėjai paprastai nuo to tik išlošia dar daugiau įtakos ir turto. Pastarojo dešimtmečio Fed (Greenspan) politika buvo visiškai kreizova - paprastai pasakius, buvo kartojamos visos paskolų ir spekuliacinės nesamonės, matytos prieš 1930-ųjų krizę. Nenustebkite, kai ir pasekmės bus tos pačios!

Neneigiu, kad visos biržos atrodė nuostabiai prieš metus ar kelis. Bepigu biržoms gražiai atrodyti, kai jos tiesiog fiziškai plėtėsi - vis daugiau naujų investuotojų iš vis daugiau šalių entuziastingai lindo į investicines rinkas. Piramidinės schemos irgi atrodo nuostabiai, kol dar yra pilna norinčių jose dalyvauti! Šiaip jau buvo gan senai liūdna, kai biržų indeksai augo paprastų žmonių saskaita: vis mažesnės algos (dėl "konkurencijos"), vis menkesni darbai (dėl globalizacijos), vis mažiau pinigų skiriama socialinėms reikmėms (bet vis daugiau pinigų kišama stambiesiems verslininkams ir finansininkams). Wall Street veikėjai taip priprato prie Fed pirmininkų paskolinės pagalbos, kad dauguma jų nieko ir nesitiki, tik sekančios procentinės ar net tiesiog piniginės "išmaldos". Bet šis cirkas negali tęstis amžinai. Labai panašu, šiemet yra kaip tik tas "įdomus" metas kai ir gudriausi finansininkai bei atsakingi veikėjai negalės pristabdyti finansinės griūties. Pavasaris turėtų būti idomus!
to Čia tikriausiai paguodos žodžiai sau. :). Tokių kritimų aš dar nesu matęs, o ką jau mačiau, na aš taip lengvai iš rinkos nepasitrauksiu. O ir skolintų pinigų neturiu. Galiu ir palaukt. Gaila, bet turiu pripažinti, jog kol gausiu gražaus pelno užtruks ilgiau nei tikėjausi.
Kai krenta laikas pirkti, jau gana smarkiai krito, tai gal jau laikas apsipirkti?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų