Stipriausia Senojo žemyno klubine krepšinio ekipa bent jau iki kito sezono pabaigos save gali laikyti Atėnų „Panathinaikos“. Šarūno Jasikevičiaus vedini Graikijos komandos krepšininkai po įspūdingai sužaistos pirmosios Eurolygos finalo rungtynių pusės Berlyne rezultatu 73:71 (21:16, 27:12, 8:18, 17:25) įveikė Maskvos CSKA ekipą su Ramūnu Šiškausku.

Š.Jasikevičiui tai yra ketvirtasis Eurolygos čempiono titulas. Naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju buvo pripažintas „Panathinaikos“ komandos gynėjas Vasilis Spanuolis.

Rungtynes gerokai sėkmingiau pradėjo Rusijos ekipa, kuri po Viktoro Chriapos ir Johno Roberto Holdeno metimų sužaidus keturias minutes įgijo šešių taškų persvarą - 10:4. Visgi netrukus „Panathinaikos“ laimėjo atkarpą 13:2 ir po V.Chriapos techninės pražangos bei keturių iš eilės tikslių Nikolos Pekovičiaus baudų metimų Graikijos čempionai persvėrė rezultatą savo naudai - 17:12. Savo persvarą Atėnų klubas išsaugojo iki pat ketvirčio pabaigos ir po pirmųjų dešimties minučių „Panathinaikos“ priekyje - 21:16.

Antrąjį kėlinį „Panathinaikos“ pradėjo įspūdingu keturių minučių spurtu 12:3 ir po Šarūno Jasikevičiaus, Dmitrio Diamantidžio, Drew Nicholo bei Kosto Tsartsario metimų Atėnų krepšininkai įgijo keturiolikos taškų persvarą - 33:19. Likus žaisti keturias minutes po dar vieno tolimo D.Diamantidžio metimo „Panathinaikos“ pranašumas pasiekė penkiolika (36:21), o po Antonio Fotsio tritaškio - šešiolika (39:23), o po Vasilio Spanoulio analogiškos atakos - septyniolika taškų - 42:25. Niekaip nesugebėdami apsiginti nuo tolimų „Panathinaikos“ metimų CSKA krepšininkai įpusėjus rungtynėms jau turėjo dvidešimties taškų deficitą - 28:48.

Antrąją susitikimo pusę eiliniu tritaškiu pradėjo Š.Jasikevičius (51:48), Ir nors maskviečiams buvo pavykę šiek tiek priartėti (33:51), A.Fotsis sužaidus keturias minutes „Panathinaikos“ ekipai vėl grąžino dvidešimt trijų taškų pranašumą - 56:33. Visgi CSKA trijų keturių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 11:0 ir po Trajano Langdono ir Zorano Planiničiaus metimų Maskvos komandos deficitas sumažėjo iki dvylikos taškų - 44:56. Kėlinį dviem baudų metimais baigė V.Chriapa ir CSKA komandai pavyko gerokai priartėti - 46:56.

Lemiamą ketvirtį dar keturiais taškais iš eilės pradėjo CSKA klubas (50:56), tačiau A.Fotsis pataikė iš toli, šešis taškus iš eilės pridėjo Stratos Perperoglou ir „Panathinaikos“ susigrąžino dviženklę persvarą - 65:52. Likus žaisti tris minutes R.Šiškauskas pelnė keturis taškus iš eilės, J.R.Holdenas pridėjo dvitaškį ir „Panathinaikos“ persvara aptirpo iki penkių taškų - 65:60. Negana to, likus žaisti 45 sekundes V.Chriapa prametė abi baudas, tačiau R.Šiškauskas pataikė iš toli ir likus žaisti 18 sekundžių „Panathinaikos“ pranašumas liko minimalus - 70:69. Likus žaisti 10 sekundžių D.Diamantidis šaltakraujiškai realizavo abu baudų metimus (72:69), R.Šiškauskas atsakė tuo pačiu - 71:72.

Likus žaisti kiek daugiau nei 5 sekundes Š.Jasikevičius pataikė vieną baudos metimą (73:71), o paskutinis R.Šiškausko metimas tikslo nepasiekė. „Panathinaikos“ iškovojo pergalę rezultatu 73:71.

20 minučių aikštelėje praleidęs Š.Jasikevičius nugalėtojams surinko 10 (dvitaškiai 0/1, tritaškiai 3/5, baudos 1/2) taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, po 2 sykius suklydo ir prasižengė bei išprovokavo varžovo pražangą.

R.Šiškauskas CSKA komandai per 28 minutes surinko 13 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/6, baudos 3/6) taškų, perėmė kamuolį, 2 kartus suklydo, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir 2 kartus suklydo.

„Panathinaikos“: A.Fotsis (8 atk. kam.) ir V.Spanuolis - po 13, Š.Jasikevičius ir D.Diamantidis - po 10, D.Nicholas 7.

CSKA: J.R.Holdenas 14 (dvitaškiai 5/7), R.Šiškauskas ir T.Langdonas - po 13, V.Chriapa ir M.Smodišas - po 9.