Pirmą kartą šiame „SMScredit.lt A lygoje“ sezone susitikusių Vilniaus „Žalgirio“ ir Kauno „Stumbro“ dvikova didelės intrigos nesuteikė. Puikią formą demonstruojantys vilniečiai nepaliko jokių šansų čempionato debiutantams nukeltose 5-ojo turo rungtynėse, įveikdami juos rezultatu 4:1 (3:0). Pergalė sostinės komandą po ilgos pertraukos sugrąžino į turnyro lentelės viršų, o paguodos įvartį įmušęs Artūras Rimkevičius snaiperių sąraše pakilo į trečiąją vietą, pasivydamas žalgirietį Elivelto.

Didžiulę persvarą pirmajame kėlinyje čempionai pavertė trimis įvarčiais. „Stumbro“ link savo baudos aikštelės atitraukti gynybos bastionai laikėsi mažiau nei pusę kėlinio. Didžiąją dalį laiko kontroliavę kamuolį ir kantriai laukę varžovų klaidų vilniečiai buvo apdovanoti 20-ą minutę, kai po perdavimo iš krašto gynėjai atmušė kamuolį tiesiai Mantui Kukliui. Saugo smūgis į apatinį vartų kampą buvo idealiai tikslus.

Po penkių minučių pirmą kartą sezone aikštėje pasirodžiusiam „Stumbro“ vartininkui Aleksandrui Sikorskiui darsyk teko išimti kamuolį iš tinklo. Kampinio metu M.Kuklio perdavimą galingu smūgiu galva „uždarė“ Jurijus Kendyšas.

Netrukus progą įmušti turėjo ir svečiai. Po pražangos Nerijus Mačiulis perdavė kamuolį link vartų, kur jį visiškai laisvam Rimvydui Sadauskui galva numetė Audrius Račkus, tačiau jaunasis gynėjas stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

„Žalgirio“ atakų banga tęsėsi. Dvi puikias progas smūgiams turėjo Linas Pilibaitis, tačiau abu kartus nepajėgė tinkamai susistabdyti kamuolio po gerų M.Kuklio perdavimų. Nesugebėjęs įmušti pats, rezultatyviausias praėjusio sezono čempionų futbolininkas pasiuntė kamuolį į vartininko aikštelę 39-ą minutę, kur jį į vartus nukreipė laiku koją kyštelėjęs Kristis Andreou. Tai buvo pirmasis kipriečio įvartis šiame sezone.

Labai arti antrojo įvarčio buvo ir M.Kuklys. Kėlinio pabaigoje saugas labai gražiu, vartininko išvengiančiu smūgiu sudrebino vartų konstrukciją. Antrajame kėlinyje rungtynių scenarijus nesikeitė. M.Kuklys darsyk pataikė į svečių vartų skersinį baudos smūgiu po pražangos prieš Andro Švrljugą. Iki pertraukos kroatas, dvikovoje prieš Kauno „Spyrį“ pasižymėjęs dukart, nebuvo labai matomas, tuo tarpu po pertraukos jo ir Georgo Freidgeimo duetas dešiniajame krašte svečių gynybai kėlė daug nemalonumų.

60-ą minutę „Stumbras“ sušvelnino rezultatą. Mantvydas Eiza perdavė kamuolį link galinės linijos N.Mačiuliui, kurio perdavimo nepasiekė nei Algis Jankauskas, nei Semiras Kerla. Prieš vartininką atsidūręs Artūras Rimkevičius savo šansą išnaudojo.

„Žalgirio“ atsako ilgai laukti nereikėjo. Mėnesį dėl traumos praleidęs Serge Nyuiadzis po keitimo išbėgo į aikštę ir iškart tiksliu perdavimu surado A.Švrljugą, kuris sukdamasis tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą įsirašė įvartį į savo sąskaitą.

Nors per likusį laiką žaidimas ir toliau vyko praktiškai viena kryptimi, daugiau įvarčių stadione susirinkę žiūrovai nebepamatė. Ovacijų susilaukė puikiai į žaidimą įsijungęs ir dar keletą labai pavojingų perdavimų atlikęs S.Nyuiadzis, pavojingai į vartus smūgiavo Egidijus Vaitkūnas, Paulius Janušauskas ir L.Pilibaitis.

Vilniaus „Žalgiris“ – Kauno „Stumbras“ 4:1 (3:0)

Žalgiris“: S.Klevinskas, A.Švrljuga, E.Vaitkūnas, G.Freidgeimas, S.Kerla, D.Šemberas (46 min. A.Jankauskas), J.Kendyšas (74 min. P.Janušauskas), M.Kuklys,, L.Pilibaitis, K.Andreou, Elivelto (62 min. S.Nyuiadzis).

Stumbras”: A.Sikorskis, L.Čerkauskas (74 min. R.Blaževičius), R.Sadauskas, A.Račkus, T.Snapkauskas, V.Armanavičius (53 min. M.Dapkus), M.Eiza, A.Bareikis (55 min. L.Pangonis), M.E.Djabrailovas, N.Mačiulis, A.Rimkevičius. Įvarčiai: M.Kuklys (20), J.Kendyšas (25), K.Andreou (39), A.Švrljuga (64); A.Rimkevičius (60).

Geltonos kortelės: S.Kerla (27).

Kauno „Spyris“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:0 (0:0)

Spyris“: D.Mikelionis, P.Daukša, I.Dedura, K.Gusočenka, D.Šinkūnas (89 min. R.Sikorskis), T.Bučma, J.Morozas, G.Palma, D.Rekišas, L.Sendžikas (71 min. D.Stulga), A.Velička (78 min. M.Miškinis).

Atlantas”: M.Malinauskas, L.Artimavičius, A.Jokšas, M.Kazlauskas, J.Raziūnas, G.Žukauskas, A.Jurgelevičius (70 min. A.Paniukovas), D.Navikas, S.Rakauskas (64 min. D.Norvilas), S.Urbys, R.Krušnauskas (32 min. L.Baranauskas).

Įvarčiai: T.Bučma (83)

Geltonos kortelės: I.Dedura (50), D.Rekišas (77) ; M.Kazlauskas (32), S.Rakauskas (61), J.Raziūnas (77)

Raudonos kortelės: I.Dedura (74)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė

(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai" 13 0 4 9 11:35 4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – 12, Elivelto („Žalgiris“) – 9 įvarčiai.