0

Šeštadienį Dusetų hipodrome vykusiose tradicinėse tarptautinėse žirgų lenktynėse „Sartai 2012“ pagrindinę rungtį laimėjo Stanislovas Kėrys. Jam atiteko „Didysis žiemos“ prizas, kurį įsteigė Lietuvos žemės ūkio ministerija.

Kaip pranešė viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, S. Kėrys su žirgu Sakalu 1609 metrų trasą įveikė per 2 min. 3,219 sek. Tai naujas trasos rekordas.

Nugalėtojui prizą įteikė žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

Antroji vieta atiteko Tomui Lukošiūnui su Giant Park (+1,188 sek.), o trečioji - Žydrūnui Vasilionkai su Global Light (+2,438 sek.).

Viena didesnių šių lenktynių naujovių - pirmą kartą Dusetų hipodrome surengtos stambiųjų žemaitukų veislės žirgų lenktynės.

„Ilgai galvojome, tačiau visgi ir jiems radome vietą po saule. Džiaugiamės, kad susidomėjimas stambiaisiais žemaitukais vis didėja“, - po pirmųjų tokių lenktynių neslėpė pasitenkinimo vienas jų iniciatorių, Sartų žirgyno direktorius ir Lietuvos sunkiųjų arklių veislės augintojų asociacijos prezidentas Edgaras Jeninas, kurio vadovaujamame žirgyne laikoma 140 stambiųjų žemaitukų, o visoje Lietuvoje jų - vos pusė tūkstančio.

Žirginio sporto specialistai dar prieš lenktynes prognozavo, kad stambiųjų žemaitukų varžybose bene sunkiausia įspėti nugalėtoją. Mat šie žirgai labai mėgsta šuoliuoti, o pagal taisykles tuomet juos reikia pristabdyti. Dėl to iš pradžių pirmaujantis žirgas finišą gali pasiekti net paskutinis.

Pirmas su stambiųjų žemaitukų veislės žirgu Grimu finišavo Egidijus Gudonis - 3 min. 55,047 sek. Jam atiteko „Sartų tradicijų“ prizas.

Antrąją vietą užėmęs Antanas Juškėnas su Niuku nugalėtojui pralaimėjo kiek daugiau nei sekundę, o trečiąją vietą su Modeliu užėmusio Vyginto Kazlausko laikas - 4 min. 06,703 sek.

Dar viena šių metų lenktynių naujovė - ilgiausia, 3200 metrų distancija, kurioje suaugusiais ristūnais buvo kovojama dėl „Žiemos stajerių“ prizo. Šią rungtį laimėjo patyręs vadeliotojas Žydrūnas Vasilionka su Salsa de Garonne (4.21,266).

Antrąją vietą užėmė Vytautas Dapkus su Perle d'Europe (4.24,219), o trečiąją - Liutauras Pamarnackas su Čipo Willi (4.25,016).

2008 metais gimusių ristūnų lenktynes dėl „Eikliojo žirgo“ prizo laimėjo E. Gudonis su Gepardu (2. 10,063). Antroje vietoje - Tomas Lukošiūnas su Bucky Augustin (2.10,656), o trečioje - Alfredas Žarnauskas su Vilga (2.11,109 sek.).

„Lietuvos Respublikos Seimo“ prizą 2400 metrų distancijoje iškovojo Estijos atstovas Jevgenijus Ivanovas su ristūnu Sir Nile (3.14,125). Antra liko Jelena Fironova su Opus Haleryd taip pat iš Estijos (3.14,563). Trečiąją vietą užėmė lietuvis Algis Vilkinis su Fiber Ollo (3.15,875).

„Zarasų krašto“ prizą iškovojo Edvardas Vinskus su žirgu Nut Augustin, „Biržų žemtiekimo“ prizą - Vita Lingytė su Rosiway, Kūno kultūros ir sporto departamento prizą - Vaidas Rimša su Regency Herold, „Dusetų krašto“ prizą - Saulius Matulevičius su Kijevu, o Emilijos Pliaterytės prizą - Estijos atstovas Chelis Valinas (Kjell Wallin) su King of Vick.

Beje, trečiąją vietą lenktynėse dėl „Dusetų krašto“ prizo užėmė vienas tituluočiausių šalies žirginio sporto entuziastų Kazys Trota. Jam tai buvo jau 33-iosios Sartų lenktynės.

Lenktynėse, kurių prizų fondą sudarė 57 tūkst. litų, dalyvavo 56 sportiniai žirgai. Varžybas, spaudžiant 18 laipsnių šalčiui, stebėjo daugiau kaip 15 tūkst. žiūrovų.