4
 „Partizan“ – „Žalgiris“   (nuotr. zalgiris.lt)

Kauno „Žalgiris“ (2/3) Eurolygoje patyrė trečiąjį pralaimėjimą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Belgrado „Stark“ arenoje 76:87 (22:20, 14:24, 21:16, 19:27) pripažino „Partizan“ (2/3) pranašumą.

4

„Žalgiris“ tragiškai atakavo nuo baudų metimo linijos – tikslą pasiekė tik 11 iš 21 baudos metimų (52 proc.).

Tuo metu „Partizan“ šioje kategorijoje buvo ypač solidūs – Željko Obradovičiaus  auklėtiniai pataikė 24 baudų metimus iš 27 (89 proc.).

Kauniečiams koją kišo ir klaidos – vien per pirmąsias 15 min. Kazio Maksvyčio auklėtiniai suklydo 8 kartus, o mačą baigė su 16 klaidų. Tiesa, „Partizan“ klydo  ne ką rečiau (13).

Abi komandos pakankamai solidžiai atakavo iš toli –  „Žalgirio“ vyrai tai darė 41 proc. tikslumu, o „Partizan“ tritaškius metė 45 proc. taiklumu.

„Žalgiris“ geriau dalijosi kamuoliu – atliko 21 rezultatyvų perdavimą. Tuo metu varžovai sukrapštė 14 rezultatyvių perdavimų.

Vis tik varžovų klaidas geriau išnaudoję Belgrado krepšininkai nuo „Žalgirio“ atitrūko paskutinėmis mačo minutėmis šventė antrąją pergalę Eurolygoje.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie išsiveržė į priekį 15:7. Tuomet K. Maksvytis į aikštę išleido Luką Lekavičių, kuris per trumpą atkarpą sugebėjo surinkti 8 taškus ir ženkliai pagyvino „Žalgirio“ puolimą. Po Luko tritaškio paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Žalgiris“ jau buvo priekyje 22:20.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ per pusantros minutės taisykles pažeidė net 5 kartus ir gerokai palengvino „Partizan“ gyvenimą puolime. Kauniečiai per pirmąsias  15 min. suklydo net 8 kartus ir šias klaidas „Partizan“ greita versdavo taškais.

Šeimininkai laimėjo atkarpą 7:0 ir sužaidus 15 min. serbai pirmavo 40:30.

Netrukus L. Lekavičiui buvo užfiksuota trečioji asmeninė pražanga. Mantas Kalnietis likus pusantros minutės iki antrojo kėlinio pabaigos žengė į aikštę. Tai  buvo pirmasis Manto pasirodymas šio sezono Eurolygoje. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ varžovus vijosi 36:44.

Po didžiosios pertraukos K. Punteris smeigė tritaškį, tačiau netrukus užsidirbo ketvirtąją pražangą. Tai gerokai apribojo „Partizan“ lyderio žaidimo laiką.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ varžovus vijosi 52:45, tačiau tuomet surengė atkarpą 9:2 ir išlygino rezultatą. Po trijų kėlinių „Žalgiris“ turėjo vos 3 taškų deficitą – 57:60.

Koją žalgiriečiams kišo baudų metimai – per pirmuosius 3 kėl. baudų metimus mūsiškiai metė vos 50 proc. taiklumu.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatą išlygino Ignas Brazdeikis. „Partizan“ vėl rado būdų susikurti 8 taškų pranašumą, o „Žalgiris“ toliau nepataikė gyvybiškai svarbių baudos metimų.

Arnas Butkevičius gavo penktąją asmeninę pražangą, o paskutines minutes tiksliau sužaidęs K. Punterio vedamas Serbijos klubas šventė pergalę.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais kitą penktadienį, kuomet lapkričio 4 d. namų arenoje susitiks su Berlyno ALBA.

„Partizan“: Kevinas Punteris 26, Dante Exumas 11 (9/10 baud., 7 išpr. praž.), Zachas LeDay‘us, Jamesas Nunnally ir Mathiasas Lessortas (8 atk. kam.) – po 10.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 16 (9 rez. perd.), Rolandas Šmitas 11, Ignas Brazdeikis 10, Lukas Lekavičius ir Tyleris Cavanaugh – po 8, Kevarriusas Hayesas (7 atk. kam.), Arnas Butkevičius (5 praž.) ir Edgaras Ulanovas (5 rez. perd.) – po 7.