Kauno savivaldybėje pirmadienį pasveikintos stipriausios Kauno mokyklų komandos, sėkmingai pasirodžiusios keturiolika metų (1994 - 2008) besitęsiančių miesto moksleivių sporto žaidynių baigiamajame etape - olimpiniame festivalyje.

Anot Kauno miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Valdo Urbanavičiaus, Kauno bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai ketvirtą kartą tapo Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio varžybų nugalėtojais pirmojoje miestų grupėje (1820 tšk.). Antri buvo vilniečiai (1550 tšk.), treti - šiauliečiai (1546 tšk.).

Pirmiausia moksleiviai 22 sporto šakų varžybose varžėsi su bendramoksliais savose mokyklose, vėliau - su kitų miesto, regiono mokyklų auklėtiniais. Žaidynėse dalyvavo tūkstančiai moksleivių, nors pamažu sporto šakų mažėjo. Lietuvos mokinių olimpinio festivalio finalinėse varžybose varžėsi 28 komandos (206 mokiniai). Jos iškovojo 8 pirmąsias, 6 antrąsias, 3 trečiąsias, 6 ketvirtąsias vietas.

Kauno Šilainių vidurinės mokyklos komandos Lietuvos mokinių olimpinio festivalio pirmosios grupės varžybose užėmė penktąją vietą, Salomėjos Nėries vidurinė mokykla iškovojo šeštąją vietą.

Pradinių klasių Lietuvos mokinių olimpinio festivalio mokinių grupės varžybose Stasio Lozoraičio vidurinės mokyklos komandos užėmė pirmąją vietą, Senamiesčio pagrindinė - trečiąją, "Žiburio" ir Šilainių vidurinės mokyklos - ketvirtąsias vietas.