Ketvirtadienį sužaistos likusios aštuonerios ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro paskutiniojo - keturioliktojo - turo rungtynės, po kurių paaiškėjo visi antrojo varžybų etapo - Top 16 turnyro - dalyviai.

Pralaimėjimu A grupės turnyrą baigė, tačiau penktą vietą išsaugojo ir į antrą etapą su 5 pergalėmis pateko Lenkijos čempionas Sopoto "Prokom Trefl" klubas su trimis lietuviais, namuose 78:84 nusileidęs Bolonijos "Climamio" (Italija) ekipai, tačiau su 5 pergalėmis likusiai šeštojoje pozicijoje.

Aukštesnę vietą Sopoto komandai lėmė pergalė prieš "Climamio" 14-os tašku skirtumu - 91:77 - išvykoje.

Sėkmingai lemiamu momentu žaidė lietuviai, ketvirtajame kėlinyje pelnę 18 taškų ir visų 26-ių.

15 taškų (13 iš jų ketvirtajame kėlinyje) įmetęs Donatas Slanina rezultatyvumu komandoje nusileido tik Christianui Dalmau, pelniusiam 18 taškų. Per 22 minutes lietuvis pataikė 4 tritaškius iš 9 (visus 4 kėlinyje), 1 dvitaškį iš 3, 1 baudos metimą iš 2, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

34 minutes žaidusio Tomo Masiulio sąskaitoje 8 taškai, po krepšiais 6 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei blokuotas varžovo metimas. Jis prametė tritaškį, pataikė 4 dvitaškius iš 5 bei realizavo 2 baudų metimus iš 3.

10 minučių žaidęs Tomas Pačėsas pelnė 3 taškus, ketvirtajame kėlinyje pataikęs vienintelį mestą tritaškį, ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Pirmas keturias vietas šioje grupėje užėmė ir anksčiau vietas Top 16 turnyre užsitikrino Vitorijos "TAU Ceramica" (Ispanija), Maskvos "Dinamo" (Rusija), Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) ir Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) komandos.

"TAU Ceramica" krepšininkai paskutinėse rungtynėse namuose 86:54 sutriuškino Le Mano "Sarthe" (Prancūzija) penketuką, "Dinamo" klubas svečiuose 76:72 įveikė "Efes Pilsen" ekipą, o "Olympiacos" klubas be traumuoto Arvydo Macijausko savo aikštėje 77:73 palaužė Kelno "RheinEnergie" (Vokietija) komandos pasipriešinimą.

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Kelno "RheinEnergie" (Vokietija) 14  2 12  1032:1184

B grupės lyderių dvikovoje antrą vietą užėmusį Tel Avivo "Maccabi Elite" (Izraelis) ekipą su Simu Jasaičiu reguliarųjį Eurolygos sezoną baigė pergale namuose 76:73 prieš grupės nugalėtoją Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) komanda, kurioje žaidžia Ramūnas Šiškauskas ir Robertas Javtokas.

S. Jasaitis šįsyk taškų nepelnė. Per 6 minutes jis prametė abu tritaškius ir sugriebė 3 kamuolius.

R. Šiškauskas įmetė 12 taškų ir buvo vienas iš trijų rezultatyviausių "Panathinaikos" klubo žaidėjų. Lietuvis per 19 minučių pataikė 2 tritaškius iš 5, 3 dvitaškius iš 4, atkovojo 2 kamuolius ir blokavo varžovo metimą.

R. Javtokas per 9 minutes prametė abu baudų metimus.

Trečią vietą grupėje užėmė Badalonos "DKV Joventut" (Ispanija) krepšininkai, namuose nelauktai 82:86 nusileidę byrėti pradėjusiai grupės autsaiderei Sauliaus Kuzminsko Liublijanos "Union Olimpija" (Slovėnija) komandai.

Vidurio puolėjas iš Lietuvos svečiams pelnė 6 taškus, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį. S. Kuzminskas pataikė 3 dvitaškius iš 6.

Kitose grupės rungtynėse Malagos "Unicaja" (Ispanija) išvykoje po pratęsimo 94:90 įveikė Belgrado "Partizan" (Serbija) penketuką ir su 7 pergalėmis grupėje užėmė ketvirtą vietą, o Romos "Lottomatica" namuose 81:58 nugalėjo Zagrebo "Cibona" (Kroatija) komandą.

Trims ekipoms grupėje iškovojus po šešias pergales dėl geresnio tarpusavio rungtynių balanso penktoji vieta atiteko "Lottomatica" krepšininkams, šešta liko ir, kaip geriausia šeštoji ekipa į Top 16 turnyrą pateko "Partizan" komanda, o septintojoje pozicijoje liko ir į kitą etapą nepateko "Cibona" penketukas.

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):