REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rūtai Meilutytei skinant pergales Londono olimpiniame baseine,  viešumoje, ypač socialiniuose tinkluose, atsirado nemažai įmonių, kurios bandė pasinaudoti plaukikės vardu ir vaizdu savireklamos tikslais, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasmerkėme, specialistai paaiškino, kad tai daryti be sportininkės sutikimo netinkama, draudžiama ir net baudžiama. Panašią situaciją, tik kiek didesniu mastu, stebime prasidėjus Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms: olimpinius žiedus, olimpinį šūkį „Citius Altius Fortius“ (Greičiau Aukščiau Tvirčiau – graikiškai) naudoja kas netingi, o įvairios „olimpiados“ ta proga vyksta daugelyje miestų ir miestelių.

REKLAMA

„Olimpiniai simboliai – vėliava, himnas, žiedai ir devizas yra Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nuosavybė ir jais naudotis leidžiama tik tada, kai gaunamas TOK Vykdomojo komiteto sutikimas“, – sako Audrius Biguzas, tarptautinės advokatų kontoros „Magnusson ir partneriai“ asocijuotas partneris.

Lietuvoje pasitaiko nemažai atvejų, kada įvairios organizacijos neturėdamos Tarptautinio olimpinio komiteto sutikimo naudoja olimpinius žiedus. Tokie veiksmai yra atidžiai stebimi, o pažeidimai kontroliuojami. Pažeidimą padarysite ir tada, jeigu džiaugdamiesi vykstančiomis žaidynėmis, ant savo profilio nuotraukos socialiniame tinkle „Facebook“ užsidėsite olimpinius žiedus ar pasidalinsite olimpinio himno muzikiniu takeliu. Be kita ko, Tarptautinis olimpinis komitetas ypač kritiškai vertina ir žodžių „olimpiada“, „olimpinės žaidynės“ naudojimą.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje yra buvę situacijų, kai juridiniai asmenys yra vykdę tam tikrus projektus naudodami olimpinius simbolius. „Su daugeliu pavyko susitarti gražiuoju ir išaiškinti olimpinės chartijos nuostatas dėl olimpinių simbolių naudojimo, – sako A. Biguzas. – Gaila, tačiau vis dar egzistuoja subjektų, kuriems Olimpinės chartijos nuostatos yra nesuprantamos, ir tokie subjektai elgiasi kaip tinkami. Tai labai neigiama situacija, reikalaujanti nemažai švietimo.“

Pasak advokato, Nacionaliniai olimpiniai komitetai yra įpareigoti stebėti situaciją savo šalyje ir perspėti pažeidėjus, kurie be atskiro leidimo naudoja olimpinę simboliką. Jeigu pažeidėjas nereaguoja ar nepašalina olimpinės simbolikos, nacionaliniai olimpiniai komitetai dažniausiai kreipiasi į Tarptautinį olimpinį komitetą, o šis jau gali priimti sprendimą kreiptis į teismą dėl pažeidimo ir nuostolių atlyginimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų