Vengrijoje tęsiasi olimpinės imtynių atrankos Europos zonos turnyras. Penktadienį jame kovėsi dvi Lietuvos imtynininkės.

Danutė Domikaitytė svoryje iki 68 kilogramų pirmoje kvalifikacinėje imtyje rezultatu 8:5 įveikė vengrę Naomi Szabados. Danutė varžovės dešinės rankos kontrolės dėka solidžią persvarą įgyjo pirmame kėlinuke (6:1). Antroje dalyje vengrė pavojingai priartėjo (6:5), tačiau paskutinė minutė vėl priklausė mūsų atletei.

Ketvirfinalyje Danutė grūmėsi su bulgare Elis Manolova, kuri nuo 2015 metų atstovauja Azerbaidžanui. Varžovė pirmoje imtyje per 42 sek. paguldė ant menčių Ilaną Kratyš iš Izraelio. 25-erių E.Manolova yra 2019 m. Europos čempionė, 2018 m. ir 2020 m. Europos vicečempionė bei 2019 m. pasaulio čempionato bronzos medalininkė.

Nervingoje ir šiurkščioje akistatoje savo pranašumą įrodė Manolova. Antrame kėlinuke, esant lygiam rezultatui, varžovė trumpam sprogo ir privertė Danutę žengti už kilimo. Visą likusį laiką Manolova blokavo Danutės ranką ir nevengė grubiai patampyti už plaukų. Danutė ilgai ruošėsi lemiamai atakai ir driokstelėjo likus kelioms sekundėms iki finalinės sirenos pabaigos. Deja, veiksmui pritrūko tikslumo ir inercijos. Varžovė kiek per lėta judesį nuslopino ir pasiėmė paskutinius du taškus (1:4)

Tuo tarpu dvidešimtmetei Kamilei Gaučaitei (76 kg) aštuntfinalyje nepavyko rimčiau pasipriešinti Martinai Kuenz iš Austrijos. Pirmam Kamilės išpuoliui šiek tiek pritrūko tikslumo, o po kontratakos austrė susikūrė puikią poziciją ir atliko kelis dvitaškius „kryžiukus“ paeiliui. 0:11.